banner247

Bir Babanın Evladına Hasreti...

Bir bayram akşamı kaybettiği evladının özlemiyle yanıp tutuşan ve onsuz geçen ilk bayram sabahında acısı katlanarak artan şehit babası Alaattin Küçük, evladına özlemini dizelere döktü.

Ramazan bayramının ikinci günü sabah sesini duyduğu oğlunun akşam şehadet haberini aldığında metanetiyle tüm Türkiye’nin konuştuğu bir isim haline geldi baba Alaattin Küçük. Oğlum nöbet yerinde şehit olmuş. Bundan güzel bir şey olabilir mi?” diyerek eşi ve kızını “Dik durun biraz. Sabrın ve tevekkülün gösterileceği zaman. Beni ayakta tutan inanç. Allaha olan inanç, vatana olan inanç. 15 Temmuz’da sen gidiyordun şehit olmaya ne oldu şimdi. Ağlamayın, isyan etmeyin” sözlerine teselli eden bir babanın evladıydı Sözleşmeli Piyade Er Oğuzhan Küçük. Henüz 22 yaşındaydı. İsteyerek ve severek başlamıştı mesleğine. Abisi gibi o da vatan aşkıyla Hakkari Şemdinli Tekeli Üs bölgesinde teröristlere geçit vermemek için mevzide, eli tetikte, gözü düşman hattındaydı. Ramazan bayramında annesini, babasını aradı. Bayramlarını kutladı. Uzakta olsa da sesiyle yanlarında oldu. Akşam hain terör örgütünün havan saldırısında Tekeli üs bölgesindeki mevzide silahının başında şehit düştü. Oğuzhan’dan ise geriye sosyal medya hesabından paylaştığı “Biz babadan böyle gördük” diye söylediği şarkılar kaldı yadigar.

Baba Alaattin oğlunun şehadet haberini aldığı ilk dakikadan, evladını toprağa verdiği ana kadar metanetini, sabrını hep korudu. Hatta iki gün sonra yine Hakkâri’de şehit düşen Özel Harekât Polisi Muhammed Ali Mevlüt Dündar’ın cenazesine katılarak aynı kaderi paylaştığı aileyi teselli etti. Çünkü en iyi o bilirdi evlat acısını. Böyle bir babanın evladıydı Oğuzhan.

Oğuzhan Küçük’ün şehit olmasının ardından baba Alaattin Küçük’ün cep telefonuna bir mesaj gelmiş. Küçük bu mesajını kendi sosyal medya hesabında da paylaşmış. Mesajda, “Alaattin abi ben Fatih Üsteğmen. Kusura bakmayın olaydan sonra hemen sizi arayamadım. Aradığımda da siz müsait değildiniz çünkü burada arama tarama faaliyetlerinden dolayı yorgunluk vardı. Telefon çekmiyordu. Size karşı çok mahcubiyet içerisindeyiz. Emanete sahip çıkmak için elimizden geleni yaptık. Ama şehadet bize değil kardeşim Oğuzhan’a nasip oldu. Bende mevzinin 20 metre sağında idim. Aslandan aslan yavrusu olur. Oğuzhan’da mevzide aslanlar gibi ateş ediyordu. Ancak alın yazısının önüne geçemedik. Bizden yana şehidimize haklarımız sonuna kadar helal olsun. Sizde hakkınızı helal edin. Vatan sağolsun” yazıyordu.

Oğuzhan’sız geçen ilk bayramlarında baba Alaattin Küçük, yüreğinden geçenleri dizelere dökmüş. İşte vatan için bir evlat kaybeden baba Alaattin Küçük’ün yazdığı o duygusal şiir;

Vatan Sağolsun Oğuzhan Küçük

Bayram namazına gittim bu sabah,

Bakındım sağ yanımda sen yoktun oğul.

Titredi bedenim yandı yüreğim,

buğu buğu gözümde sen tüttün oğul..

Namaz bitti dışarda toplandı herkes,

Hasretin soludum ben nefes nefes.

Öpeyim baba dedi sanki senindi o ses,

gözümde şimşek şimşek sen çaktın oğul..

Alevlenip tutuştu, yandı ciğerim.

Soğuk sular döküldü titredi tenim.

Diyemedim bir söz tutuldu dilim,

sanki şu elimi ilk sen öptün oğul..

Biraz sonra çekildi herkes evine.

Hasret ansızın döndü gözüm seline.

Çömeldim yavaş yavaş diz üzerine,

Gözümden damla damla sen düştün oğul.

Rabbim şahidimdir kimse görmedi.

#Baban #zalimlere #fırsat #vermedi.

Gittin gideli başım hiç eğilmedi,

#Bu #onuru #göğsüme #sen #taktın oğul ..

Alaattin KÜÇÜK

YORUM EKLE

banner249

banner248