banner286

Anafartalar Ortaokulu Polonya Yolcusu

Avrupa Birligi Egitim ve Gençlik Programlari çerçevesinde hazirlamis olduklari Comenius Projeleri kabul edilen Anafartalar Ortaokulu proje ekibi projenin dördüncü toplantisini yapmak üzere Polonya’ya gidiyor.

Anafartalar Ortaokulu Polonya Yolcusu

Anafartalar Ortaokulu Proje Ekibi toplanti öncesinde Il Milli Egitim Müdürü Asim Sultanoglu’nu makaminda ziyaret ederek projeleri hakkinda bilgi verdi. 
Okul Müdürü Mehmet Akif Duman, “Uluslari Biraya Getirmek” adli projemiz kapsaminda okulumuz proje ekibinden 2 personelimiz 03-08 Ekim 2013 tarihleri arasinda Polonya’da gerçeklestirilecek olan proje toplantisina katilacaktir. Projemiz süresince farkli kültürleri ve egitim sistemlerini inceleyerek, okulumuz idareci, ögretmen ve ögrencilerimizin kisisel gelisimlerine katkida bulunmayi, gidecegimiz ülkelerde ilimizi ve ülkemizi en güzel sekilde temsil etmeyi ve dünya barisina katkida bulunmayi hedefliyoruz.” dedi.
Anafartalar Ortaokulu proje ekibini agirlamaktan dolayi memnuniyetini dile getiren Il Milli Egitim Müdürü Asim Sultanoglu yaptigi açiklamada: “Ilimiz egitimin her alaninda oldugu gibi Avrupa Birligi Egitim ve Gençlik Programlarinda da önemli bir seviyeye ulasmistir. Projeler kapsaminda okul ve kurumlarimizin Avrupa’nin farkli ülkeleriyle ortak çalismalar yapmasi ilimiz ve ülkemiz adina olumlu bir gelismedir. Çünkü projeler araciligiyla ülkeler arasindaki önyargilar; sevgi, baris ve hosgörü ortami olusturularak yikilmaktadir. Inaniyorum ki; insanlar birbirini daha çok sever, birbirlerini anlamak için daha fazla gayret gösterirlerse, dünya daha güzel ve daha yasanabilir bir hale gelecektir. Bu güzel çalismayi ortaya koyan okulumuzun idareci ve ögretmenlerine tesekkür ediyor, basarilar diliyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285