Biftek Üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Karatas’a Ziyaret

Karaman Anadolu Imam Hatip Lisesi Bilim Fen ve Teknoloji Kulübü üyeleri (BIFTEK) Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi Rektör Yardimcisi Prof. Dr. Mehmet Karatas’i makaminda ziyaret etti.

Biftek Üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Karatas’a Ziyaret

Kimya Ögretmeni Ahmet Yilmaz esliginde üniversiteye gelen Rümeysa Çigirgan, Rümeysa Kayatürk, Ayse Betül Demir, Emine Türk isimli onuncu sinif ögrencileri kulüp bünyesinde yapmis olduklari çalismalari Prof. Dr. Mehmet Karatas’a anlatip yeni çikartacaklari bilimsel dergi için Rektör Yardimcisi Prof. Dr. Mehmet Karatas’tan fikir alarak röportaj talebinde bulundular.
“Çevre konusunda önemli projelere imza attik”
Kimya Ögretmeni Ahmet Yilmaz ziyaret sonrasinda yaptigi açiklamada kulüp olarak yapmis oldugu projelere deginerek, “Bilim adamlarinin hayatlarini anlatan pano çalismalari yapiyoruz. Bilim ve teknoloji alanindaki gelismeleri yakindan takip ederek bilgilerimizi sürekli yeniliyoruz. Düzenlemis oldugumuz yarisma ile 115 kg atik pil toplayarak çevre konusunda önemli bir ise imza attik. Bunun yani sira atik sivi yaglari toplayarak buradan elde edilen gelir ile tekerlekli sandalyeye ihtiyaci olan vatandaslarimizin bu ihtiyacini karsilamaya çalisiyoruz.” dedi.
“Gençlerimizin bilime olan ilgileri gurur verici”
Rektör Yardimcisi Prof. Dr. Mehmet Karatas ise Ahmet Yilmaz ve beraberindeki ögrencileri yapmis olduklari çalismalardan ötürü tebrik ederek, “Henüz onuncu sinifta olan ögrencilerimizin çevre ve doga konusunda bu kadar ilgili olmalari beni mutlu etti. Ayrica bir bilim insani olarak ögrencilerimizin bilime olan ilgileri ve bu alanda vermis olduklari emekleri beni gururlandirdi. Ögretmenimize ve ögrencilerimize yapacaklari çalismalarda destek olmak anlaminda elimizden geleni yapmaya çalisacagiz. Özverili çalismalari ve ziyaretleri için kendilerine tesekkür ediyorum.” seklinde konustu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285