banner286

KMÜ Ve Proje İmam Hatip Okulları Arasında İşbirliği

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Proje Okulları Yönetmeliği çerçevesinde protokol imzalandı.

KMÜ Ve Proje İmam Hatip Okulları Arasında İşbirliği
KMÜ Rektörlük Makamında gerçekleştirilen imza törenine KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Çalışkan ve 15 Temmuz Şehit Muhammed Yalçın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Alime Kaya katıldı.
Üniversite ve Proje İmam Hatip Okulları İşbirliği
Proje İmam Hatip Okulları ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi arasında işbirliğini öngören protokol çerçevesinde üniversite tarafından proje okullarına insan kaynağı ve mekân desteği, öğretim üyesi ve öğrenci görevlendirmesi, belirlenmiş derslere katılmalarını sağlama, üniversite yerleşkesi ve kütüphanelerinden yararlandırma, kariyer hizmetleri sunma, toplantı ve hizmetçi eğitimler düzenleme gibi destekler verilirken proje okulları da üniversitenin ilgili bölümlerinin bilimsel proje uygulamalarına katkı sunacaklar.
Proje Okulları, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu İmam Hatip Liselerinde öğrenim görüp sosyal ya da fen bilimlerine ilgi duyan öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri, eleştirel ve bilimsel düşünme becerileri kazanmaları, bilimsel birikime ve etik değerlere sahip bireyler olarak yetişmelerine katkı vermek amacıyla projeler yürütüyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285