Melek Hatun Anaokulundan Yer Gök Şanlı Bayrağımız Projesi

Melek Hatun Anaokulu, öğretmen ve minik öğrencileriyle İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret ederek Yer Gök Şanlı Bayrağımız isimli projeleri hakkında bilgiler verdi.

Melek Hatun Anaokulundan Yer Gök Şanlı Bayrağımız Projesi

Yer Gök Şanlı Bayrağımız isimli proje ile ilgili bilgi verilen ziyarette Okul Müdürü Ömer Bilgiç, “Düğme, pipet, ip gibi günlük kullanılan malzemelerle öğretmen, öğrenci ve velilerin iş birliği ile bayrağımızı oluşturarak mart ayının ikinci haftasında bir sergi açılışı gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Projemizin amacı çocuklarımıza küçük yaşta vatan, bayrak sevgisini ve milli değerlerimizi aşılamaktır.” dedi.

Milli ve yerli olmanın gerekliliğinin bugünlerde daha iyi anlaşıldığını vurgulayan İl Müdürü Kuntoğlu köklü medeniyetimizle tüm dünyayı etkilemiş tarihimizden bugüne uzanan değerlerimizin küçük yaştan itibaren, geleceğimiz olan genç nesle kazandırılmasının önemine değindi. Kuntoğlu, “Bu noktada okulöncesindeki öğrencilere de vazgeçilmezlerimiz olan vatan, bayrak, devlet ve millet kavramlarının öğretilmesi açısından güzel bir proje olmuş. Bu çalışmaya velilerin katkılar sunması da ayrıca bizleri mutlu etti.” şeklinde konuştu.

Projede yer alan öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür ederek konuşmasını sonlandıran İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu günün anısına minik öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285