Ekonomi Haberleri

TİKA Heyeti, Konya Şeker’in Tesislerine Hayran Kaldı
17 Şubat 2017, 17:54 0
TİKA Heyeti, Konya Şeker’in Tesislerine Hayran Kaldı
Kısa adı TİKA olan Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, bu yılki Koordinatörler Buluşması’nın saha ayağı için Konya Şekere ait fabrikaları seçti. Kentin sanayi, yatırım ve üretimdeki birikiminden faydalanmak ve tecrübe paylaşımı için gerçekleştirilen ziyaret gün boyu sürdü. Koordinatörler ve TİKA’nın 54 ülkede görev yapan üst düzey yöneticileri, ziyaret kapsamında Konya Şeker’e ait fabrikaları gezdi. Yürütülen çalışmaları hayranlıkla izleyen heyet, bu tarz işletmelerin Konya’ya ve Türkiye’ye kazandırılmasında büyük emek sarf eden Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’u tebrik ederken bu modelin dünyaya yayılması için çalışma yapacaklarını söyledi.
Torku Ailesinin Yeni Üyesi: Mini Sucuk
14 Şubat 2017, 18:08 0
Torku Ailesinin Yeni Üyesi: Mini Sucuk
Tohumundan sofraya kadar tüm ürünlerini Türk çiftçisinin emeğini değerlendirerek üreten Torku, ürün çeşitliliğini hızla arttırmaya devam ederek pratik ürünler ailesine yeni bir ürün daha ekledi. Küçük porsiyon tercih edenlerin vazgeçemeyeceği “Torku Mini Sucuk” bir pakette 1 adet 75g yarım kangal sucuk içeriyor.
Esnaf Ve Sanatkarlarımıza Sıfır Faizli Kredi Desteği
13 Şubat 2017, 17:37 0
Esnaf Ve Sanatkarlarımıza Sıfır Faizli Kredi Desteği
Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanı Bayram Uysal, KOSGEB sıfır faizli kredi desteği ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Ak Parti’den Konya Şeker’e “Farkındalık” Ödülü
01 Şubat 2017, 17:42 0
Ak Parti’den Konya Şeker’e “Farkındalık” Ödülü
AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından bu yıl ilki düzenlenen “Yılın Sivil Toplum Farkındalık Ödülleri” sahiplerini buldu. AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde “Sosyal Sorumluluk” kategorisinde “Türkiye Nüfusu Kadar Ağaç” projesiyle katılan Konya Şeker ödüle layık görüldü.