Ahilik Kültürü Haftasi Etkinliklerle Kutlanacak

28. Ahilik Kültürü haftasi 12 Mayis Sali günü ilimizde etkinliklerle kutlanacak.

Ahilik Kültürü Haftasi Etkinliklerle Kutlanacak

Saat 10.00’da Cumhuriyet Parki’ndaki Atatürk anitina çelenk konulmasi, saygi durusu ve Istiklal marsinin okunmasinin ardindan protokol konusmalari yapilacak. KMÜ Edebiyat Fakültesi ögretim üyesi Doç. Dr. Idris Nebi Uysal Ahiligin tarihçesi ve önemi konusunda bilgiler verecek. Sed Kusatma ekibi gösterisinin ardindan ilin ahisi ve yilin ahilerine plaket ve tesekkür belgesi verilecek. Siir ve kompozisyon dalinda dereceye giren ögrencilere ödül ve tesekkür belgeleri verilecek. Mehteran takimi esliginde Ismetpasa ve Gazipasa Caddesinde yürüyüsün ardindan Ahi pilavi ikram edilecek.
Saat 14.00 de Karamanoglu Mehmet Bey Üniversitesi SKS Konferans salonunda bir dizi program gerçeklestirilecek. Gerçeklestirilecek olan etkinlikte Ahilik ve Kültür Haftasini anlatan konusma, tiyatro gösterileri ve müzik dinletisi yer alacak. Ayrica programda yer alan katilimcilara çekilis ile 10 adet saat, 5 adet selfie çubugu ve 1 adet tablet hediye edilecek.
Karamanoglu Mehmet Bey Üniversitesi SKS Konferans salonunda organize edilecek olan programla ilgili bilgi veren Spor Il Müdürü Hayati Kisacik, “12 Mayis 2015 Sali günü düzenlenecek olan kutlamalar çerçevesinde Karaman Gençlik Merkezi tarafinda Ahilik ve Kültür Haftasini anlatan konusma, tiyatro gösterileri ve müzik dinletisi programa gelen katilimcilarla bulusacak. Tüm Karaman halkini bu etkinlige davet ediyorum” diye konustu
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285