banner286

Alparslan Türkeş Bulvarı'nda Çalışmalar Devam Ediyor

Karaman’ın önemli bulvarlarından bir tanesi olan Alparslan Türkeş Bulvarı’nda, yenileme ve düzenleme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Alparslan Türkeş Bulvarı'nda Çalışmalar Devam Ediyor
Şehrin en önemli güzergâhlarından olan Alparslan Türkeş Bulvarı, Karaman Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri ve Su Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri tarafından temelden ele alınıyor. Çalışmalar kapsamında Su ve Kanalizasyon ekipleri; eskiyen alt yapı tamamen yeniliyor. İçme suyu şebekeleri başta olmak üzere, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları daha kaliteli ve sağlıklı bir hale getiriliyor. Fen İşleri ekipleri ise deforme olan eski asfaltı, asfalt kazıyıcı ile kaldırarak çalışmalarını sürdürüyor. Bu arada Alparslan Türkeş Bulvarı yenileme projesi ve köprü çalışması kapsamında caddenin Zembilli kavşağında başlatılan istinat duvarı çalışması da tamamlanmak üzere.
“Altyapısı ve üst yapısı ile bu güzergâhı ve çevresini daha modern ve kullanışlı bir hale getireceğiz” diyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “Valilik Kavşağı'ndan Bisikletli Kavşağa bağlanan Alparslan Türkeş Bulvarı'nı tamamen düzenliyoruz. Çalışmalar kapsamında yeraltı içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatları tamamen yenilenecek. Akabinde; kaldırım, sıcak asfalt, peyzaj düzenlemesi ve aydınlatma çalışmaları ile de bu önemli bulvarı daha modern ve kullanışlı bir hale getireceğiz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2016, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285