banner286

Bakan Elvan, İçme Suyu Tesisleri Ve Türk Dünyası Kültür Parkı'nın Açılışını Yaptı

 (İHA) - Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Karaman’da yapımı tamamlanan İçme Suyu Tesisleri ve Türk Dünyası Kültür Parkı'nın açılışını yaptı.

Bakan Elvan, İçme Suyu Tesisleri Ve Türk Dünyası Kültür Parkı'nın Açılışını Yaptı

Açılışta konuşan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Türk Dünyası Kültür Parkı’na Karaman çok büyük ihtiyacı olduğuna değinerek, Devlet Su İşleri ile geçekleştirilen İçme suyu projesi ile de artık her evden damacana tadında tatlı su akacağını söyledi.

AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Şeker, Recep Konuk ve Karaman Valisi Fahri Meral de yaptıkları konuşmada her iki tesisin, Karaman için hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ise yaptığı konuşmada Karaman’ın her geçen büyüdüğüne dikkat çekti. Karaman’ı çok yakından takip ettiğini ve gerçekleştirilen projelerle önemli ve güzel işler yapıldığını belirten Bakan Elvan, “Her ne kadar başka yerde bulunsak da gönlümüz hep Karaman’da. Milletvekillerimizle, Valimizle, Belediye Başkanımızla sürekli görüşüyor, Karaman’daki yatırımları yakından takip ediyoruz. Yine iki önemli ve güzel bir hizmeti daha Karaman’a kazandırmaktan çok mutluyuz. Karaman halkı bundan sonra kuyu suyu yerine İbrala Barajı Arıtma Tesislerinden gelen tatlı suyu içecek. Diğer yandan Karaman’ın gerçekten ihtiyacı olan, bölgesinde örnek teşkil edecek şekilde tasarlanıp Türk devletlerinin izlerini taşıyan Türk Dünyası Kültür Parkı da bugün hizmete giriyor. Her iki tesisimiz de Karamanımıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Açılış töreninde konuşan Bakan Elvan, önemli bir süreçten geçildiğini belirterek, “24 Haziran’da bir seçimimiz var. Bu seçim sıradan bir seçim değildir. Bu seçim, Türkiye’nin seçimi. Türkiye’nin bir anlamda ya belirsizliğe doğru gideceği ya da önünün son derece açık, büyüyebileceği, kalkınabileceği, öngörüler birliği olan güvenin daha da sağlamlaştığı bir yönü tercih edecek. Ben şuna inanıyorum; halkımız istikrardan yana olacak. Milletimiz inşallah Türkiye’yi maceraya sürükleyenlerle birlikte olmayacak. Bakınız bugün sabah 2018 yılının ilk çeyreğinin büyüme rakamı açıklandı. 7.4’lük bir büyüme performansı gerçekleştirdik. Yine dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerinden biri olmaya devam ediyoruz. Büyümemizin yapısı da son derece sağlıklı. Hem tarım sektörümüzün, hem hizmetler sektörümüzün, hem de sanayi sektörümüzün büyümeye pozitif katkı sağladığını görüyoruz. Sanayi sektörümüz bu süreçte yüzde 8’lik bir büyüme performansı göstermiştir. Talep tarafına baktığımızda ise yine sabit sermaye yatırımlarının arttığını görüyoruz. İlk çeyrekte bir önceki yılın ilk çeyreğine göre sabit sermaye yatırımlarımız yüzde 9.7’lik bir artış kaydetti. Bu da önemli bir başarıdır. Şunun işaretini veriyor. Bundan sonraki süreçte üretimimizin, yatırımlarımızın, ihracatımızın devam edeceğinin işaretini veriyor. Türkiye ekonomisi sağlam temeller üzerine oturmuştur. Kim ne yaparsa yapsın, kim ne söylerse söylesin, kim ve hangi mihrak olursa olsun ve hangi algı operasyonuna girerse girsin biz milletimizin desteği olduğu sürece büyümeye ve güçlenmeye devam edeceğiz. Allah’ın izniyle en ufak bir taviz de vermeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti devleti büyük bir devlettir, güçlü bir devlettir ve büyük imparatorluklara ev sahipliği yapmış olan bir devlettir. Bu güçlü devleti kimsenin yıkmaya gücü yetmez” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Karaman’ın su ihtiyacını karşılayacak olan İçme Suyu Tesisleri ve Türk Dünyası Kültür Parkı, Bakan Elvan ve protokol üyeleri tarafından törenle açıldı. Açılışın ardından Bakan Elvan ve beraberindeki protokol üyeleri, Karaman Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen iftar programına katıldı. İftar öncesi Bakan Elvan, masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti. Burada da bir konuşma yapan Elvan, açılışını yaptığı Türk Dünyası Kültür Parkı'na geçerek piknik yapan vatandaşları ziyaret etti ve karanfil dağıttı. Bakan Elvan, daha sonra seçim bölgesi Mersin’e gitmek üzere Karaman’dan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285