banner292

Çağ Açıp, Çağ Kapatan Şanlı Zaferin Yıldönümü Kutlandı

İstanbul'un Fethi; 29 Mayıs 1453 tarihinde Doğu Roma (Bizans) İmparatorluğu'nun başkenti Konstantinopolis'in, II. Mehmed önderliğindeki Osmanlı ordusu tarafından alınmasıdır. İstanbul'un Fethinin 565. yıldönümü münasebetiyle Karaman Lisesi tarafından Güzel Sanatlar Lisesi Konser Salonunda bir etkinlik düzenlendi.

Çağ Açıp, Çağ Kapatan Şanlı Zaferin Yıldönümü Kutlandı

Kutlama programına, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Kurt, daire amirleri, Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Kutlamalar, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Kuranı Kerim tilaveti ile devam eden programın açış konuşmasını Karaman Lisesi Müdür Yardımcısı Şükraniye Özkan Ateş yaptı.

Açış konuşmasının ardından sinevizyon gösterimi yapıldı. İstanbul’un Fethini anlatan kısa filmde izleyiciler duygu dolu anlar yaşadı.

Programda Karaman Lisesi öğretmenleri tarafından hazırlanıp, öğrencilerin değme profesyonel oyunculara taş çıkartarak oscarlık performans sergileyip sahnelediği ‘Fetih’ adlı tiyatro oyunu izleyenlerden tam not alırken, öğrencilerin göstermiş oldukları sahne performansı büyük alkış topladı.

Program sonunda Mehteran Takımının gösterisi davetliler tarafından büyük bir beğeni ile izlenirken şaha kalkışın öyküsü marşlarla anlatıldı. Marşlar söylenirken izleyenlerde cep telefonları ile fotoğraf çekerek ve video kaydı yaparak anı ölümsüzleştirdiler.

Program, günün anısına çekilen fotoğraflarla son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285