banner247

Çalışkan: “Ahmet Yesevi Camisi Türkiye’de Örnek Bir Yapı Olacak”

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, şehir mezarlığı yanında yapımı devam eden Ahmet Yesevi Camisinde incelemelerde bulundu.

Çalışkan: “Ahmet Yesevi Camisi Türkiye’de Örnek Bir Yapı Olacak”

Projesi, Karaman Belediyesi tarafında hazırlanan ve 3 bin 800 metrekarelik bir alanda çalışmaları devam eden Ahmet Yesevi Camisinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Hayırsever vatandaşların yardımları ile yaptırılan camide 2 bin kişi aynı anda saf tutabilecek. Ayrıca cami sahip olduğu fonksiyonları ile de dikkat çekiyor. Cami tamamlandığında şehrin en büyük camisi olacak.

Cami inşaatında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, "Belediyemiz tarafından projesi hazırlanan cami inşaat çalışmaları aralıksız sürüyor. Üstü kapalı musallası, cenazeler için yıkama yeri, soğutma bölümleri, taziye salonları ve diyanet vakfı tarafından itfaiyenin bulunduğu alana yapılacak olan müftülük hizmet binası ile birlikte Ahmet Yesevi Camisi, ülkemizin örnek teşkil edecek yapılarından biri olacak. Bildiğiniz üzere burası vatandaşlarımızın destekleriyle yapılıyor. Caminin yapımına katkı sağlayan bütün hayırseverlere teşekkür ediyor, milletimizi yapımı devam eden bu güzel camiye katkıda bulunmaya davet ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2017, 18:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemseri
Hemseri - 1 yıl Önce

Peki ya çeşme suları.... hani içilebilecekti ya 1 sene içinde seçilirsen!?! N'oldu 3 sene geçti seçileli...

SIRADAKİ HABER

banner249

banner248