Duygu Paçalı’dan KMÜ'de Eğitim Semineri

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından yazar eğitimi semineri düzenlendi.

Duygu Paçalı’dan KMÜ'de Eğitim Semineri

KMÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile Wiley Yayınevi işbirliğinde gerçekleştirilen ve Wiley Yayınevi Türkiye Temsilcisi Duygu Paçalı’nın konuşmacı olarak yer aldığı seminere üniversite personelinin yanı sıra öğrenciler de katıldı.

‘Wiley Yazar Seminerleri, Uluslararası Akademik Dergilerde Yayın Yapmak, Adım Adım Bir Rehber’ konulu seminerde konuşan Duygu Paçalı, etki değeri yüksek uluslararası dergilerde yayın yapmanın püf noktalarını katılımcılara aktardı. Paçalı konuşmasının devamında ise katılımcılara; bilimsel makale yazarken dikkat edilmesi gereken kurallar, dergi seçimi, makaleyi gönderilmeye hazırlama, sunum ve hakem değerlendirmesi, düzeltme, üretim ve telif hakları hakkında sunum yaptı. Paçalı ayrıca; kabul ve ret sonuçlarına verilecek yanıtlar, uluslararası indekslerde ve açık arşivlerde görünebilirlik, etik ve ünlü olma gibi konularda katılımcılara bilgi verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2018, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285