banner286

Güldere’nin Yüzü Gülecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kırsal dönüşüm ve köy nakli kapsamında çalışmaları yürütülen Güldere Köyü ‘Örnek Köy’ projesinde çalışmalar hızlandı. Hak sahibi ailelere arsa satışları tamamlanan Örnek Köy’de proje hazırlık çalışmalarına başlandı.

Güldere’nin Yüzü Gülecek
Konu ile ilgili açıklamada bulunan AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü, “Türkiye genelinde ‘Örnek Köy’ kapsamında belirlenen ve uygulamaya geçilen 3 köyden biri olan Güldere köyümüzdeyapılacak konutlarla ilgili Karaman Milletvekillerimizin de desteği ile Bakanlıkça ayrılacak ödenek konusu Ekim ayı içerisinde çözüldü. Konutların ve sosyal donatıların önümüzdeki aylarda temelini atmak için proje çalışmalarına başlandı ve ihalesi de en kısa sürede tamamlanacak. Hak sahiplerine şimdiden hayırlı olsun” dedi.
Ünlü, “Karaman Merkeze bağlı Güldere Köyümüz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın kırsal alanda yaşam kalitesinin yükseltilmesi hedefi ile başlattığı kırsal dönüşüm ve köy nakli çalışmaları kapsamında Kütahya-Arslanapa İlçesi - Kureyşler Köyü ve Kahramanmaraş-Göksu ilçesi - Gücüksu köyleri ile birlikte Türkiye genelinde Örnek Köy projesi kapsamında belirlenen 3 pilot köy arasında yer almıştı. Güldere köyümüzdeki çalışmalarda geçtiğimiz aylarda arsa talebinde bulunan 74 hak sahibi ailemize arsa satışları tamamlandı. Çalışmaların hızlandırılması için konuyu yakından takip eden Karaman Milletvekillerimiz Recep Konuk ve Recep Şeker’in de desteği ile proje için bakanlıkça ayrılması beklenen ödenek Ekim ayında onaylandı. Gelinen süreçte artık proje hazırlık çalışmalarına başlandı ve ihalesini de en kısa sürede tamamlayarak Örnek Köy’ümüzün temelini atmış olacağız. Kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın ekonomik ve kültürel gelişimlerinin sağlanması, kırsaldan büyük kentlere göçün engellenmesi hatta sosyal ve kültürel çatışmaların önüne geçmek amacıyla Örnek Köy’ün üst yapı ve alt yapıların planlanmasının yanı sıra internet kafe alanı, köy meydanı, köy konağı, spor tesisi, pazar alanı, tandır evi, besi ahırı, market, fırın, camii gibi sosyal donatıların da bakanlıkça yapılması planlanıyor. Türkiye genelinde örnek olarak gösterilecek bu projenin yaklaşık 20.000.000,00 TL ye mal olması bekleniyor. Ben hak sahiplerine şimdiden hayırlı olsun diyor, bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen hükümetimiz, bakanlık yetkilileri ve Milletvekillerimize tekrar teşekkür ediyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2016, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285