Hoca Ahmet Yesevi İlk ve Ortaokulundan ‘81 İl Bir Hikâye’ ve ‘Çocukla Çocuk Ol’ Projeleri

Hoca Ahmet Yesevi İlk ve Ortaokulu öğrencileri Okul Müdürü Feyzan Koçak, Sınıf Öğretmeni Zahide Çömlekci ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ayşe Demirel, İl Milli Eğitim Müdürü Mevüt Kuntoğlu’nu ziyaret ederek e-Twinning projeleri hakkında bilgi verdi.

Hoca Ahmet Yesevi İlk ve Ortaokulundan ‘81 İl Bir Hikâye’ ve ‘Çocukla Çocuk Ol’ Projeleri

Yapmış oldukları farklı projelerden dolayı Hoca Ahmet Yesevi İlk ve Ortaokulu yöneticilerini, öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, projelerle öğrencilerin hem eğlendiğine hem de öğrendiğine dikkat çekti. Kuntoğlu, “81 İl Bir Hikâye Projesi ile öğrencilerimiz yaşamış oldukları ili öğrenmesi ve öğrenmiş oldukları bilgileri akranlarına, ilimize tanıtması açısından önemli ve güzel bir proje olmuş. Öğrencilerimizin Karaman’ın tarihi, doğası, sosyal ve kültürel zenginliklerini hikayeleştirerek anlatması da artı bir değer katacaktır” diye konuştu.

Çocukla Çocuk Ol Projesine ayrı bir parantez açan İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, öğrenci, öğretmen ve veliler arasındaki iletişimi kuvvetlendiren örnek bir proje olmasından dolayı memnun olduklarını dile getirdi. Kuntoğlu, “Her iki projenin Eğitim Bilişim Ağında (EBA) yayınlanmış olması da bizleri ayrıca mutlu etti. Projelerde emeği geçen okul yöneticilerine, öğretmenlere ve öğrencilere tekrar tebrik ediyorum. Yeni başarılara imza atmanız dileğiyle sizlere teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Projelerle ilgili bilgi veren Hoca Ahmet Yesevi İlk ve Ortaokulu Feyzan Koçak e-Twinning projeleri kapsamında 81 İl Bir Hikâye Projesi, 4/A sınıf öğretmeni Zahide Çömlekci rehberliğinde yürütüldüğünü söyledi. Konya’dan ailesi ile birlikte 81 ili gezen Öykü isimli bir kız çocuğunun gezdiği yerlerin tarihi, doğası, sosyal ve kültürel zenginliklerini hikâyeleştirerek anlatıldığını belirten Feyzan Koçak; “Konya’da başlayıp yarım bırakılan bu hikâyenin gezilen bütün illerde tamamlanarak en son şehirde tek bir hikâye haline gelmesi planlanmaktadır. Projede öğrencilerin ülkemizin 81 ilinin isimlerini ve yerlerini öğrenmesi, gözlemlerinden yararlanarak yarım bırakılan bir hikâyeyi tamamlaması, öğrenciler arası etkili iletişimin sağlanması hedeflenmektedir. Haziran 2018’de tamamlanması planlanan projenin ocak ve şubat ayı çalışmaları EBA’da haber olarak yayınlanmıştır” dedi.

Feyzan Koçak ayrıca Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ayşe Demirel rehberliğinde yürütülen Çocukla Çocuk Ol Projesinin ise Mayıs 2018’e kadar sürecek projede müzikli oyun etkinlikleri, sinema etkinliği, velilerin çocukluklarındaki oyunlar geleneksel eşya sergisi-yöresel yemeklerin sunumu şeklinde veli-okul işbirliğine dayalı etkinlikler planlandığını ifade etti. Projenin amacından bahseden Koçak; “Projemiz kapsamında çeşitli etkinlikler ve uygulamalar ile öğrenci-öğretmen ve aileler arasındaki iletişimi güçlendirmek aynı zamanda eğitim-öğretim konusunda kalıcı öğrenme gerçekleştirmektir. Projemizin ocak ve şubat ayı çalışmaları EBA’da haber olarak yayınlanmıştır” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285