Kuntoğlu’ndan Okuryazarlık Seferberliği Çağrısı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan çiftinin himayelerinde 1 Şubat’ta başlatılan Okuryazarlık Seferberliğine ilişkin İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu Karaman’da açılan kurslarla alakalı açıklamalarda bulundu.

Kuntoğlu’ndan Okuryazarlık Seferberliği Çağrısı

Ülkemizde herhangi bir nedenle eğitim ve öğretim hakkından yararlanamayan veya temel eğitimini tamamlayamayan vatandaşların okuryazar hale gelebilmelerini ve yarım kalan eğitimlerini tamamlayabilmeleri için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan çiftinin himayelerinde başlatılan kurslarla ilgili çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

“Çalışmalarımız Valimiz Sayın Fahri Meral öncülüğünde birçok kurumun katılımı ile devam ediyor”

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamında Valimiz Sayın Fahri Meral öncülüğünde birçok kurumun da seferberliğe dâhil olduğunu aktaran İl Müdürü Kuntoğlu, “Seferberliğin yürütülmesi için diğer kamu kurumlarının il müdürlükleri, belediye başkanlıkları, müftü, muhtar, görsel ve yazılı basın temsilcileri, kanaat önderleri çalışmalara katıldı” dedi.

“Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü vasıtasıyla 18 kurs açıldı”

İl Müdürü Kuntoğlu, şimdiye kadar Karaman’da Okuryazarlık Seferberliği kapsamında Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü vasıtasıyla 18 kurs açıldığını belirtti. Kuntoğlu, “Toplamda 321 kursiyerin başvurusu alınmış, açılan kurslarda 169 kursiyerin kaydı yapılmıştır. Yapılan planlamaların ardından tüm başvurular için kurslar açılmaya devam edecektir. Talep olması halinde tek bir kişiye dahi kurs açılabilecek.” ifadelerine yer verdi.

Okuryazarlık Seferberliğine katılması konusunda vatandaşlara çağrıda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Ülkemizde okuma yazma bilmeyen hiç kimse kalmayacaktır’ sloganı ile çıktıkları bu yolda 7’den 70’e her yaştan vatandaşları açılan kurslara beklediklerini de sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285