banner286

Makbule Orman Ortaokulu Projelerini Kuntoğlu’na Sundu

İlimizde Hürriyet Mahallesinde bulunan Makbule Orman Orta Okulu idareci ve öğretmenleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle eğitimde kaliteyi artırmak ve öğrencilere fırsat eşitliği sağlamak için projeleri hakkında Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’ na bilgiler verdi.

Makbule Orman Ortaokulu Projelerini Kuntoğlu’na Sundu

TÜBİTAK 4006 kapsamında yabancı uyruklu öğrencilerin okula uyumu için kermes düzenlendi. Düzenlenen kermeste öğrencilerin doğum günü kutlandı. Kermesten elde edilen bütün gelirler yabancı uyruklu öğrencilerin ailelerine gıda malzemeleri alınarak teslim edileceği bildirildi.

Aynı zamanda yine okulumuzda ‘Şehrimizin Dili’adında başka bir proje düzenlendiği, bu projede yabancı uyruklu öğrencilerimizle birlikte okulumuzdaki öğrencilerimizi ilimizin tarihi kültürel yerlerinin gezdirilip tanıtılması hakkında çalışmalar sunuldu.

Okulumuzun Erasmus projelerindeki önceki yıllarda yaptığı çalışmalar anlatıldı. Bu yılda ‘Diğital Öğrenme’ projesi hazırlandığı, yurt dışı ortaklarıyla çalışmaların devam ettiği söylendi.

Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu yapılan projelere Müdürlük olarak desteğinin devam edeceğini söyleyip, Makbule Orman Orta Okuluna çalışmaları için başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285