Okul Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Okul Müdürleri Toplantısı gerçekleştirildi.

Okul Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi

Özel Babaoğlu Eğitim Kurumları Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ve okul yöneticileri katıldı.

“Askerlerimize en büyük desteğimiz görevimizi lâyıkıyla yapmaktır”

Konuşmasına ilimiz eğitim camiası için toplantının hayırlara vesile olması temennisiyle başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “Bugün bizler ve ülkemiz için Afrin’de sınır ötesi operasyon yürüten askerlerimize en büyük desteğimiz görevimizi layıkıyla yapmaktır. Bizler de cehaletle, geri kalmışlıkla mücadele ederek her alanda daha gelişmiş, kalkınmış bir ülke için gayret sarf edeceğiz. Onun için TÜBİTAK projelerini, ulusal ve yerel kalkınma ajanslarıyla gerçekleştirilen projeleri, sosyal sorumluluk çalışmalarını önemsiyoruz. AB projelerinde, Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ülke genelinde proje başvurusu bakımından dördüncü sıradayız. Her okulumuzun sadece AB projeleri ile değil farklı alanlarda en az bir projesinin bulunmasını arzu ediyoruz.” şeklinde konuştu.

“Okuma yazma bilmeyen tek bir kişi bile kalmaması için okuma yazma seferberliği başlatılmıştır”

İlimizde okuma yazma bilmeyen tek bir kişi bile kalmaması için okuma yazma seferberliği başlatıldığını belirten İl Müdürü Kuntoğlu, hangi yaşta olursa olsun öğrenci velilerinden, aile büyüklerinden okuma yazma bilmeyenlere ulaşılması için halk eğitim merkezleriyle koordineli çalışılacağını belirtti. Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul projelerine katılımları sebebiyle okul yöneticilerine teşekkür eden Kuntoğlu, bütün okulların bu standartlara sahip olması için çalışmaların sürdürüleceğini ifade etti.

Değişimin gerçekleşmesi için önce eğitim liderlerinin örnek olması gerektiğini vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu her müdürün, her öğretmenin elinde bir kitapla öğrencinin karşısına çıkması gerektiğini söyledi. İl Müdürü Kuntoğlu “Eğitimde örnek uygulamaların yaygınlaşması, kelebek etkisi ile daha büyük kitlelere ulaşılması için iyinin, güzelin duyurulması önemlidir. Bu noktada sivil toplum kuruluşlarıyla protokoller imzaladık. Kariyer günleri buluşmalarıyla, örnek şahsiyetlerin hayatlarının ve eserlerinin tanıtılması, değerler eğitimine ilişkin yarışmalar gibi çalışmalarla STK’ların katkısını önemsiyor ve destekliyoruz.” diyerek sözlerine devam etti.

“Şehrimizi tanıyalım konulu bir ders kitabı çalışmasını başlatacağız”

Kuntoğlu, eğitimiyle, ekonomisiyle, şehir potansiyeliyle Karaman’ın güzel bir şehir olduğunu belirterek, “Bu güzellikleri diğer kurumlarla birlikte çalışarak daha da artırabilmenin yolları vardır. Sınıflardan okullara, okul dışından tüm şehre yaşadığımız çevrenin kalitesini artırmada bizim de üzerimize düşenler olacaktır. Onun için bu dönem, çocuklarımızın şehir aidiyetlerini artırmak ve bilinç oluşturmak için şehrimizi tanıyalım konulu bir ders kitabı çalışmasını başlatacağız.” diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantı, İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinin birimleri ile ilgili eğitim öğretim faaliyetleri, yönetim ve okul güvenliği konularında yaptıkları bilgilendirmeler ile sona erdi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285