Orman ve Su Isleri Bakani Prof. Dr. Veysel Eroglu’ndan Karaman’a 3 Müjde…

Orman ve Su Isleri Bakani Prof. Dr. Veysel Eroglu, Karaman’da insa edilecek 3 adet gölet ve sulama projesinin kamulastirmalarinin yapilabilmesi için gerekli olurlari jet hiziyla imzaladi.

Orman ve Su Isleri Bakani Prof. Dr. Veysel Eroglu’ndan Karaman’a 3 Müjde…

Devlet Su Isleri Genel Müdürlügü (DSI) tarafindan insa edilecek Merkez Yilangömü Göleti ve Sulamasi, Basyayla Üzümlü Göleti ve Sulamasi ile Merkez Taskale Göleti ve Sulamasi için gerekli kamulastirma islemlerinin yapilabilmesi maksadiyla kamu yarari karari alinmasi hususunda olurlar düzenlendi. DSI Genel Müdürlügü’nce düzenlenen olur, Orman ve Su Isleri Bakani Prof. Dr. Veysel Eroglu tarafindan ayni gün imzalandi.
Orman ve Su Isleri Bakani Prof. Dr. Veysel Eroglu tarafindan kamulastirma yapilabilmesi için olur verilen Merkez Yilangömü Göleti ve Sulamasi ile 550 dekar, Basyayla Üzümlü Göleti ve Sulamasi ile 1000 dekar, Merkez Taskale Göleti ve Sulamasi ile de 3600 dekar araziye su temin edilecek. Orman ve Su Isleri Bakani Prof. Dr. Veysel Eroglu, bu tesislerin hizmete alinmasiyla yöredeki çiftçilerin ayni topraklardan daha fazla gelir elde edeceklerini ifade etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285