banner262

Şehitlerimizin İsimleri 15 Temmuz Hatıra Ormanında Yaşatılacak

Vali Süleyman Tapsız, Orman İşletme Müdürlüğünce organize edilen 15 Temmuz Şehitleri Hatıra ormanı fidan dikim programına katıldı.

Şehitlerimizin İsimleri 15 Temmuz Hatıra Ormanında Yaşatılacak

Karaman Ereğli karayolu Yeşildere TOKİ evleri mevkiindeki fidan dikim programına Vali Tapsız’ın yanı sıra, Karaman Milletvekili Tarım ve Köyişleri Komisyon Başkanı Recep Konuk, Karaman Milletvekili Dr.Recep Şeker, Vali Yardımcısı Kaya Çelik, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Ormanların ülkelerin doğal güzellikleri ve ekonomik kalkınmanın temel değerlerinden birisi olduğunu ifade eden Vali Tapsız, sahip olduğumuz doğal zenginliğin korunması, geliştirilmesi ve ülke kalkınmasındaki öneminin arttırılması için herkese önemli görevler düştüğünü belirtti.

Vali Tapsız konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bilinçsiz kullanım, yanlış uygulamalar,  dikkatsizlik gibi nedenlerle dünya ormanları gün geçtikçe azalmaktadır. Ormanların yok olması doğal dengeyi bozmakta, insanlığı bu konuda çözümler üretmeye ve daha büyük sorunlar yaşanmaması için önlemler almaya zorlamaktadır. Ülkemiz, doğanın bilinçsiz kullanımı sonucu en çok toprak kaybeden ülkelerin başında gelmektedir. Toprakların doğru kullanılması, verimli arazilerde yapılaşmanın sona erdirilmesi, orman, mer’a alanlarının korunması ve çok miktarda ağaç dikilmesi bu sorunun çözümünde uygulanabilecek tedbirlerin başında yer almaktadır. Ağaç dikme çalışmalarına katılmak, çevrenin korunması konusunda sorumluluk üstlenmek, her şeyden önce bir vatandaşlık görevidir. Bu bilinci çocuklarımıza da aşılamalıyız. Gelecek nesillere sağlıklı ve temiz bir çevre, yeşil bir Türkiye bırakmak temel sorumluluğumuzdur. Gelecek kuşaklara temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya bırakmanın en önemli yolu da, ormanların korunmasından, geliştirilmesinden, genişletilmesinden ve erozyonun önlenmesinden geçmektedir. Ormanların korunması ve niteliğinin geliştirilmesi sürecinde, vatandaşlarımızı ağaçlandırma kampanyalarına katılmaya ve var olan orman varlığımızı korumada daha gayretli olmaya davet ediyorum” dedi.

Vali Tapsız, orman haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ve böyle anlamlı bir organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, 15 Temmuz gecesi şehit olan vatan evlatlarının anısına dikilen fidanlarla, şehitlerimizin isimlerinin yaşatılmasının amaçlandığını belirterek vatanın birliği ve bağımsızlığı için toprağa düşen tüm şehitlerimizin gösterdiği tavır ve duruşun gelecek nesillere örnek teşkil etmesi açısından son derece önemli ve anlamlı olduğunu dile getirdi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda çam, sedir, ve kestaneden oluşan yaklaşık 2000 fidan toprakla buluşturuldu.

Programdan sonra Yeşildere Köyü muhtarının evinde ikramlarda bulunuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner256

banner259

banner257

banner260