banner262

Vali Tapsız Heyelan Bölgesinde

Vali Süleyman Tapsız, ilimize bağlı merkez Seyithasan köyünde meydana gelen heyelan nedeniyle bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

Vali Tapsız Heyelan Bölgesinde

Vali Yardımcısı İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Ahmet Günaydın, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Gümrah, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Türkmen Hacıhaliloğlu ile Seyithasan köyüne giderek, heyelanın meydana geldiği bölgede incelemelerde bulunan Vali Tapsız, yetkililerden yaşanan afet ile ilgili olarak bilgiler aldı.

Aşırı yağışların neden olduğu heyelanın can ve mal kaybına yol açmadığı, ancak heyelan nedeniyle köy yolunun belli bölümlerinde yer yer çatlaklar olduğu tespit edildi. Vali Tapsız, heyelanın sebep olduğu yıkım ve zararın tespitinin yapılarak meydana gelen üzücü hadiseyle ilgili olarak gereken çalışmaların en kısa süre içerisinde başlatılacağını söyledi.

Bölgenin zemin etüdünün ilgili kurumlarca sağlıklı bir şekilde yapılması ve meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı gereken önlemlerin alınmasını isteyen Vali Tapsız, köy halkına geçmiş olsun dileklerinde bulunarak bu tür afetlerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2017, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner256

banner259

banner257

banner260