banner286

Yeni Gençlik Merkezi Gençlerle Hayat Buluyor

Gençlik ve Spor Bakanligi’nin 81 ilde Gençlik Merkezlerinin fiziksel kosullarinin iyilestirilmesi amaciyla baslattigi yeni Gençlik Merkezleri insaatlari, Karaman’da tamamlanarak gençlerle hayat bulmaya basladi.

Yeni Gençlik Merkezi Gençlerle Hayat Buluyor

Gençlik ve Spor Bakanligi’nin 81 ilde Gençlik Merkezlerinin fiziksel kosullarinin iyilestirilmesi amaciyla baslatilan yeni Gençlik Merkezleri insaatlari, Karaman’da son derece hizli bir sekilde tamamlanarak, gelecegin teminati gençlere kapilarini açmaya basladi.
“YENI GENÇLIK MERKEZI GENÇLERLE HAYAT BULACAK”
Karaman’da yeni Gençlik Merkezi ile birlikte, yeni projeler ve kurslarla binlerce gence ulasilacak ve dalga dalga yayilan faaliyetlerle birlikte sosyal, kültürel, bilimsel ve sportif etkinlikler yeni yerinde gençlerle hayat bulmaya devam edecek.
Faaliyete geçen yeni Gençlik Merkezi ile birlikte gençlere yönelik kurs sayilarinda artis olacagini belirten Spor Il Müdürü Hayati Kisacik, bu kurslarin Ingilizce, Almanca, Osmanli Türkçesi, Arapça, Rusça, Hizli Okuma, Diksiyon, Isaret Dili, Kara Kalem, Kaligrafi, Hat, Ebru, Vitray, Tiyatro, Halk Oyunlari, Def, Baglama, Gitar, Keman, Ney, Piyano, Hali Dokumaciligi, Kitre Bebek, Kaat-i Sanati, Satranç, AutoCad, Taki Tasarimi, Kuran Egitimi Kursu, Yagli Boya, Origami, Model Uçakçilik, Ahsap Boyama, Filografi ve lise son siniflara yönelik YGS hazirlik kursu oldugunu ifade ederek, bu faaliyetleri gençler için gelistirdigimiz KaramanGHSIM isimli mobil uygulamamiz ile daha yakindan takip edilebilir duruma getirdik” diye konustu.
“PROJELERIMIZDE BINLERCE GENÇ YER ALDI”
Gençlik Merkezlerinin Karaman için çok iyi bir firsat ve ayni zamanda gençler için çok büyük bir yatirim oldugunu belirten Spor Il Müdürü Hayati Kisacik, ‘’ Yeni yapilan Gençlik Merkezlerimizde birçok bransta açilacak ücretsiz kurslarda gençlerimize hizmet verilecek. Sadece sportif aktivitelerle degil, ayni zamanda sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle de gençlerimizin gelisimine katki saglamak amaciyla çalismalarimiz devam edecektir.
Gençlik faaliyetlerini güçlendiren yapilanmayla birlikte üye sayisi, açilacak olan kurs ve faaliyet hedefleri de büyüdü. Gençlik temsilcilerimiz, okullarda belirledigimiz sinif ve bölüm temsilcilerimizle birlikte yürütülmeye baslanan çalismalarla birlikte binlerce gence ulasilirken, yüzlerce etkinlik ve kurs düzenlendi. Yine yeni yapilanma dogrultusunda tüm Karaman’a yayilan sinerjiyle birlikte Gençlik Merkezleri tarafindan yürütülen Gençlik Kamplari, Gençlerin Iyilik Agaci, Genç Dönüsüm, Büyük Adimlar, Gençlik Sühedanin Izinde, Lider Gençlik kamplari, Ecdada Mektup, Bir Umut da Siz Olun, Güçlü Yarinlara Güçlü Adimlar, Gelecek de Bir Gün Gelecek, Sarikamis Sehitlerini Anma Yürüyüsü, Yaz Etkinlikleri gibi onlarca etkinlik ve projeye binlerce genç katildi’’ seklinde konustu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285