YHM’nin “Yünler Bizden Örmesi Sizden” Kampanyasında Örülen Atkı ve Boyunluklar Mehmetçik’e Gönderildi

(İHA) Karaman’da bir alışveriş merkezi tarafından Afrin operasyonundaki askere destek olmak için YHM Alışveriş Merkezleri tarafından başlatılan “Yünler bizden, örmesi sizden” kampanyasında örülen atkı ve boyunluklar İl Jandarma Komutanlığına teslim edildi.

YHM’nin “Yünler Bizden Örmesi Sizden” Kampanyasında Örülen Atkı ve Boyunluklar Mehmetçik’e Gönderildi

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin Afrin bölgesinde başlattığı operasyonda görev alan askerlere halkın desteği her geçen gün artıyor. Bu anlamda Karaman’da faaliyet gösteren YHM alışveriş merkezi de, “Yünler bizden, örmesi sizden” kampanyası başlattı. Kampanya çerçevesinde kadınlara ücretsiz yün iplik dağıtan alışveriş merkezi, örülen bini aşkın atkı ve boyunluğu kolilerle Afrin’e gönderilmek üzere İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İlhan Şen’e teslim etti.

Burada gazetecilere bir açıklamada bulunan alışveriş merkezi sahiplerinden Hacı Binarbaşı, kampanyanın örnek olması açısından öncülük yaptıklarını belirtti. Binarbaşı, “Kahraman askerimiz cephede hainlerle savaşırken ve canını ortaya koyarken bu soğuk kış ayında biz ne yapabiliriz düşüncesiyle bu kampanyayı başlattık. Kahraman Türk halkı dün Kurtuluş Savaşında nasıl kenetlendiyse bugün de aynı şuur içerisinde olduğunu tüm dünyaya göstermek istiyoruz. Biz halkımıza ip dağıttık, halkımızın kahraman kadınları da o iplerle boyunluk ve atkı yaptılar. İşin doğrusu bu kadar ilgi olacağını tahmin etmiyorduk. Allah’a şükürler olsun ki bugün koliler dolusu atkıları komutanımıza teslim ettik. Bu noktada Karaman halkımıza verdiği destekten dolayı tekrar teşekkür ediyoruz” dedi.

İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İlhan Şen de alışveriş merkezinin sahipleri Hacı ve Mehmet Binarbaşı’na bu anlamlı davranışlarından dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285