3 Aralık Dünya Engelliler Günü Nedeniyle Sinema Etkinliği Düzenlendi

Karaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından Birliğe bağlı sağlık tesislerinde görev yapan engelli çalışanları için sinema günü etkinliği gerçekleştirildi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Nedeniyle Sinema Etkinliği Düzenlendi

Karaman Devlet Hastanesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyona Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Orhan Fesçekoğlu ile Türkiye Sakatlar Derneği Karaman Şubesi Başkanı Ercan Çalışkan da katıldı.
Op. Dr. Orhan Fesçekoğlu engelli vatandaşları sadece Aralık ayında değil, her zaman hatırladıklarını belirterek "Toplum içerisinde 8.5 milyon engelli insanımız var. Aileleri ve çevrelerindeki insanları düşünürsek nüfusumuzun yarısı konuyla direk alakalı. Toplumun doğrudan ya da dolaylı olarak büyük birçoğunu etkileyen bir durumda sağlık yöneticileri olarak engellilerin problemlerini çözmede, onların sağlık sistemi içerisinde konforlu şekilde yer bulabilmeleri adına Bakanlığımız önderliğinde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.
Op. Dr. Fesçekoğlu son olarak “Sizler için önemli olan bu özel gününüzde sizlerle birlikte olmaktan onur duyuyorum” dedi.
Etkinlikte sinema filmi izlemeye gelenlere patlamış mısır ve içecek ikram edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285