Politika HABERLERİ
AK PARTİ 6. Olağan Kongresi Tamamlandı
17 Aralık 2017, 19:36 0
AK PARTİ 6. Olağan Kongresi Tamamlandı
AK Parti’nin 6. olağan kongresi Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Spor Salonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Konuk Ve Şeker’den Serbest Bölge İçin Ortak Açıklama: Resmi İşlemler Tamam, Karaman’ın İhracatını Katlamak İçin Çalışmaya Devam
13 Aralık 2017, 17:14 1
Konuk Ve Şeker’den Serbest Bölge İçin Ortak Açıklama: Resmi İşlemler Tamam, Karaman’ın İhracatını Katlamak İçin Çalışmaya Devam
Karaman ekonomisine yeni bir ivme kazandıracak olan Serbest Bölge’nin yer ve sınırlarının belirlenmesi ile kurulup işletilmesine dair karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Konuyla ilgili ortak bir açıklama yapan AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Konuk ve Recep Şeker, Karaman sanayisinin ticaretteki payını katlayarak arttırabilmesi ve Karaman’da hem üretimin hem istihdamın arttırılması, Karaman’ın daha çok katma değerli üretim gerçekleştirmesi için önemli bir adımın atıldığını ifade ederek, “Serbest Bölge Kararının Resmi Gazete’de yayınlanması ile birlikte, Karaman Sanayisi için yeni fırsat kapısına ulaşacağımız merdivenin basamaklarını çıktık, artık kapının anahtarı Karaman Sanayicisinin, Karaman Girişimcisinin, Karamanlı Siyasetçi ve Bürokratların elindedir. Bu kapıyı açıp, Karaman’ın zaten sahip olduğu iş ve ticaret kültürünü, dış ticarette sahip olduğu ticaret ağını değerlendirerek Karaman’ın uluslararası pazarlardan daha çok pay almasını sağlamak, ihracat hacmimizi katlayarak arttırmak, Dünya Ticaretinde on yıllardır var olan Karaman esintisini, rüzgara, kuvvetli rüzgara döndürmek bizim elimizdedir. Serbest ticarete sağlayacağı destek hizmetleri, yeni teknolojileri uygulama kapasitesini arttırma olanakları ve istihdam imkânlarıyla, gerek küresel ölçekte gerek ülkemizde önemli kalkınma ve dış ticaret politikası araçları arasında yer alan ve Resmi Gazetede yayımlanan karar ile Karaman’da da kurulan Serbest Bölge’nin kuruluş sürecinde, Karaman’ın bu isteğinin yerine getirilmesi konusunda desteğini esirgemeyen, süreci baştan sona takip eden, işlemlerin hızlanması için konuyla bizzat ilgilenen Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bu kararın emsallerine göre hızlı bir şekilde çıkmasını sağladıkları için minnettarız. Yine aynı şekilde ülkemizin 2023 hedefleri çerçevesinde ihracatımızın katlanarak artması ve bu artışta Karaman’ın payının katlanarak büyütülebilmesi ve Karaman ekonomisinin yeni bir eşiği atlayıp yeni bir ivme yakalaması için Serbest Bölge kurulması için samimi destek ve katkıları ile Karaman’ın yanında olan Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Bakanlarımız Sayın Nihat Zeybekçi’ye, Sayın Naci Ağbal’a, Sayın Bülent Tüfenkci’ye Sayın Lütfi Elvan’a, Bakanlık Bürokratlarımıza, Valimiz Sayın Fahri Meral ve Belediye Başkanımız Sayın Ertuğrul Çalışkan’a katkısı ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Serbest Bölge Karamanımıza ve ülkemize hayırlı olsun” dediler.
CHP Merkez İlçe Irgat’la Yola Devam
11 Kasım 2017, 16:40 0
CHP Merkez İlçe Irgat’la Yola Devam
Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe kongresi hafta sonunda Yunus Emre Konferans Salonunda yapıldı.
CHP’de Kongre Zamanı
10 Kasım 2017, 16:55 0
CHP’de Kongre Zamanı
Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Kongresi 11 Kasım Cumartesi günü saat 10.00’da Yunus Emre Konferans Salonunda yapılacak.