CHP Adayi Özkan: Adalet Ekmek, Su Kadar Degerli

Cumhuriyet Halk Partisi adaylarini düzenledigi bir törenle tanitti.

 CHP Adayi Özkan: Adalet Ekmek, Su Kadar Degerli

Yunus Emre Konferans Salonunda gerçeklesen aday tanitim programina Devlet eski Bakani Fikret Ünlü, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreter Yardimcisi Ahmet Ertugrul, CHP Izmir 1. Bölge 3. sira Milletvekili adayi gazeteci Tuncay Özkan, Milletvekili adaylari Mustafa Cem Kagnici, Uygar Talay ile partililer katildi.

CHP ikinci sira Milletvekili adayi Uygar Talay, “Ülkemizin demokratiklesebilmesi için acilen bir CHP iktidarina ihtiyaç vardir. Çünkü biz CHP’liler için demokrasi birileri için oldugu gibi yük asla olamaz. Biz onu sirtimizda tasir yüceltiriz. Bu ülkede yillardir kimileri silah zoruyla oy istediler. Kimileri ekmekle as ile insanlari tehdit ederek oy istiyorlar. Biz CHP’liler olarak güler yüzümüzle, çaylarini içerek onlarin sorunlari çözerek oy isteyecegiz. Iktidara geldigimiz zamanda kimseyi ekmegiyle tehdit etmeyecegiz” dedi.
CHP birinci sira Milletvekili adayi Mustafa Cem Kagnici’da, “Bildiginiz gibi biz bu sehrin konugu degiliz. Ev sahibiyiz, öz sahibiyiz. Senede birkaç gün degil. Yilin her günü bu sehirdeyiz. 7 Haziran seçimlerinde Karaman’imizi en iyi sekilde temsil etmek için uzun ve mesakkatli bir yola çiktik. Sizler Bizim Mustafa’yi milletin vekili olarak görmek istediginizi 29 Mart’ta hiçbir partinin cesaret edemedigi bir ön seçimle tüm üyelerimizin kullandigi ve yaptigi tercihle bir siralama yaptiniz. Bu verdiginiz destegi hem Uygar arkadasim hem ben hiçbir zaman karsiliksiz birakmayacagiz. Ben bu sehri çok iyi taniyorum. Yasanilasi güzel bir ülkede yasanilasi bir Karaman dedik” dedi.
CHP Genel Sekreter Yardimcisi Ahmet Ertugrul, “Üyesi olmaktan onur duydugum Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Baskanligi, il yöneticiligi yaptim. Parti Meclisi gibi onurlu bir göreve getirildim. Siyaset zor ve mesakketli bir istir. Siyaset yapanlar en yakinindakileri ihmal ederler. Iste benimde ihmal ettigim Nihal Hanim suan karsimda oturuyor. Bu seçim Karaman’da bir ilk olacaktir. Ön seçimle istedigi yere gelemeyenler oldu. Kontenjan adayliginda aday olamayanlar oldu. Disaridakiler ülkeyi yönetenler siralamaya bile giremeyenler CHP’ye küser, darilir ve birbirlerine kirilirlar beklentisi içindeydiler. Ama gerek Karaman’da, gerek Türkiye’de çit çikmadi. Partinin karar organlari, üyeler, milletvekili siralamalarini yaptiniz. Çalismalar, ülke genelinde 7 Haziran aksami CHP'yi iktidara tasiyacak. Inanmaliyiz, inanirsak basarmamak için hiçbir sebep yoktur. Genel Baskanimiz pazar günü adaylari tanitacak, hem de seçim bildirgesini açiklayacak. Seçim bildirgemizde asgari ücretin vergi disi kalmasindan tutun, taseron isçilerin kadrolasmasindan, çiftçimize, çalisanimiza kadar bir sürü önemli maddelerimiz var” dedi.
Eski Devlet Bakani Fikret Ünlü de Türkiye’nin kötü yönetildigini belirterek, “Türkiye her yönüyle dökülüyor. Son yillarda özellikle Türkiye'de olup bitenler herhangi birimizin basindan geçse, bizim partimizin basindan geçseydi biz sizin karsiniza çikamazdik. Türkiye bugünleri yasiyor. Isimiz çok zor. Ayagimiz yere basarak yürüyecegiz. Bu topraklara uygun politikalari gelistirirken toplumun hassasiyetlerine dikkat etmekte büyük yarar var. Bunu yapmazsak amacimiza zor ulasiyoruz. Bütün adaylar, hepimiz alnimiz açik basimiz dik duruyoruz. Bu seçimler CHP’nin basarisiyla sonuçlanacaktir.” dedi.
CHP Izmir 1. Bölge 3. sira milletvekili adayi Tuncay Özkan da “Sevdasiyla beni cezaevinden çikaran askla bagli oldugum yüregimin yarali kuslari Karamanlilar, Mustafa Kemal’in topraginin ceddi, gelecek kusaklara uzanacak aydinlik günesi öpen topragin mirascilari olan sizlerin huzurunda saygiyla egiliyorum. Sizler benim o karanlik kuytularda kalmamami saglayanlarsiniz. Allaha sükür bugün sizin karsinizda alnim ak, basim dik duruyorum. Ben içerideyken 6 yilda ülkede birçok sey degismis. Peki biz neyi ihmal edip, neyi unuttuk da bugün muhalefet olduk. Gelin tanis olalim, isi kolay kilalim, sevelim sevilelim bu dünyaya kimseye kalmaz diyen Yunus’un torunlari muhalefet, kötü yönetenler, kötü yürekliler, alni karalar iktidar. Olmaz. Bu iste bir yanlislik var. O zaman hemen eksikligimizi anlayalim. Hemde bu eksikligimizi nasil giderecegimizi önümüze koyalim ki bir sonuç alalim. Simdi bu iktidar dedigimiz seyi kendimizi çok da döverek elde edemeyiz. Biraz kendimizi sevecegiz. Allaha sükür alnimiz ak, namusluyuz, erdemliyiz, serefliyiz, hirsiz degiliz. Simdi iyinin iktidar olma zamani gelmistir. O zaman vakit tamam durmak yok. CHP neden iktidara gelmelidir, insanlar adalet içinde yasasin diye iktidara gelmelidir. Adalet ekmek kadar, su kadar degerlidir. Adalet, özgürlük, baris istemeye devam edecegiz. Sokakta farkinda olmayan yurttasa onu kirmadan farkinda olmaya davet edecegiz. Umut, iktidar CHP'dir. Birbirimizle kavga etmeyecegiz. Kapi kapi gezecegiz. Seçim günü sandiga bir köy dolusu gidecegiz. Hep beraber sandiga gidecegiz” diye konustu.
Yapilan konusmalarin ardindan adaylar partililere tanitilarak toplu fotograf çekindiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285