Karaman İcra Dairesi

T.C. KARAMAN İCRA DAİRESİ 2016/45 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Karaman İcra Dairesi

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

Özellikleri: Karaman İli Boyalı köyü köy içi mevkii tapunun 1951 parseli teşkil eden tamamı borçluya ait 430,00m2 lik Kargir ev ve arsası vasfındaki taşınmaz. Taşınmaz üzerinde  tek katlı kargir ev ve evin yanında bulunan ahır (depo)dan oluşan yapılar vardır.

Tek katlı kargir ev;  doğu cepheli 100 m2 alanında,  3 oda, 1 mutfak ve odanın içersinde yüklükte banyodan meydana gelmiştir. Üzeri kiremit örtülü çatı mevcuttur. Kapı ve pencereler ahşap malzeme olup, sıcak su enerji sistemi mevcuttur. Yapı yaklaşık 20-25 yıllık olup % 25 aşınma payı vardır. Tek katlı taş evin yanında 70 m2 alanında 2,3 mt yüksekliğinde tek katlı 1 adet ahır mevcuttur yapı inşaatı taş ve kerpiçten oluşmaktadır. Boyası yapılmamış ve kullanılmamaktadır. Yapı yaklaşık 35 yıllık olup, harabe şeklindedir.  31-40 yaşındaki yapının aşınması  % 50 dir. Tüm taşınmazlara ait ayrıntılı bilirkişi raporu dosyasında mevcut olup,  istenildiğinde veya masrafı gönderildiğinde ilgililere gönderilecektir.

Adresi: Boyalı köyü köy içi-Karaman

Yüzölçümü: 430 m2

Kıymeti: 47.055.00 TL.

KDV Oranı: % 18

1. Satış Günü: 11.05.2017 günü 11.00-11.05 arası

2. Satış Günü: 05.06.2017 günü 11.00-11.05 arası

Satış Yeri: Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN

Satış Şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/45 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2017

Bülent YENİŞEHİR

İcra Müdür Yardımcısı

39355

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.