Karaman İcra Dairesi

T.C. KARAMAN İCRA DAİRESİ 2016/12767 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Karaman İcra Dairesi

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Karaman İli, Merkez Kırbağı mah. 2016 ada 7 parselde kayıtlı mesken niteliğindeki bodrum+3 katlı betonarme karkas olan binanın zemin kat 1 nolu bağımsız bölümlü taşınmaz ve E1 kömürlük eklentilidir. Mesken tapu kaydında zemin kat olarak bulunsada yerinde yapılan incelemede inşaat ruhsatına aykırı olarak su basman kotu yüksek yapılmasından dolayı bodrum katta 1 adet depo meydana geldiği, doğu cepheli olduğu ve şehir merkezine 3500 metre mesafede olduğu bilirkişice tespit edilmiştir. Binanın bulunduğu arsa 350m2 alanlı olup, yapımına 08.06.1988 tarih ve 3/18 sayılı inşaat ruhsatı ile başlanılmış olup,20.12.2001 tarih 6/18 sayılı yapı kullanma izin kâğıdı ile tamamlanmıştır. 3 oda 1wc,1 lavabo,1 banyo bölümlerine sahiptir. Islak zeminleri tavana kadar fayans olup, odaların taban tahtaları ve mutfak alt ve üst dolapları mevcuttur. Çatı örtüsü kiremit kaplı olup ısıtma sistemi kaloriferlidir. Zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm mesken 122 metre olup100/350m2 arsa payına sahiptir. Ayrıca mevcut yapının çevresinde 150 metre 50 cm yüksekliğinde betonarme bahçe duvarı mevcuttur. Bayındırlık ve İskân Bakanlığının 2016 yılı yaklaşık maliyeti birim fiyatlarının bulunduğu listenin 3 sınıf A grubunda olan Karaman ili Merkez Kırbağı mah 2016 ada 7 parselde bulunan bodrum +3 katlı betonarme karkas olarak yapılmış binanın zemin kat 1 nolu bağımsız bölümlü mesken ve E1 kömür eklentisinin tamamı mevcut yapının bulunduğu konum ve yapım özellikleri dikkate alındığında 135.331,00.- TL olduğu bilirkişice tespit edilmiştir.

Adresi: Tapduk Emre Mah. 1643 Sk. No: 40 Merkez/KARAMAN

Yüzölçümü: 350 m2

Arsa Payı: 100/350 m2

İmar Durumu: Dosyasındadır.

Kıymeti: 135.331.00.-TL

KDV Oranı: % 1

Kaydındaki Şerhler: Tapu Kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü: 23/06/2017 günü 10.30-10.40 arası

2. Satış Günü: 19/07/2017 günü 10.30-10.40 arası

Satış Yeri: Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN

Satış Şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12767 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/04/2017

Suna TOPRAK

İcra Müdür Yard. 46775

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.