Karaman İcra Dairesi

T.C. KARAMAN İCRA DAİRESİ 2009/7886 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Karaman İcra Dairesi

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Karaman İl, Merkez İlçe, 2031 Ada No, 9 Parsel No, Kırbağı mah

Mahalle/Mevkii, 2031 ada 9 parsel üzerinde bodrum kat+zemin kat+1. kattan ibaret toplam 3 katlı ve betonarme olarak inşa edilmiş bina mevcuttur. Parsel üzerinde bulunan binada henüz kat mülkiyeti kurulmamış olup arsa vasfındadır. Bina asansörsüz olup merdiven kaplaması traverten kaplama ve demir korkuluk mevcuttur. Binanın mevcut hali dikkate alındığı taktirde, tamamlanmış olan imalatlar esas alınarak binanın %75 oranında tamamlanmış durumda olduğu kanaatine varılmıştır. Binanın zemin katı ve 1. katı aynı mimari alana sahip olup bina içerisindeki imalatlar tamamlanmış ve kullanılır durumdadır. Zemin kat ve 1. katlar mesken olarak kullanılmakta olup, 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo, tuvalet, kiler ve 2 adet balkon bölümlerinden ibarettir. Banyo ve tuvaletin döşeme kaplaması seramik kaplama, diğer mahallerin döşemeleri ise tahta kaplamadır. Banyo ve tuvaletin duvarları yarıya kadar seramik kaplama, diğer mahallerin duvarları sıva üzeri boyalıdır. Tavanlar sıva üzeri boyalıdır. Mutfakta mutfak tezgahı ve alt-üst dolaplar mevcuttur. Antrede vestiyer mevcuttur. Daire giriş kapıları çelik kapı, iç kapılar ahşap doğrama, balkon kapıları ve pencereler pcv doğramadır. Meskenlerde kalorifer tesisatı döşenmiş olup petekler ve kombi mevcut değildir. Meskenlerin ısıtılması soba ile sağlanmakta güneş enerjisi tesisatı mevcuttur. Şehir merkezine 4,50 km mesafede, Karaman Devlet hastanesine 1,50 km mesafededir. Borçlunun hissesi 1/2 dir.

Adresi: Karaman İl, Merkez İlçe, 2031 Ada No, 9 Parsel No

Yüzölçümü: 354 m2

Kıymeti                : 115.495,31 TL

KDV Oranı:%18

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydında gösterildiği gibidir. (Borçlunun meskeniyet iddiası ve Karaman İcra Hukuk Mahkemesinin 2015/170 Esas sayılı kararı gereği taşınmazın satışı 90.000,00-TL borçluya kalacak şekilde yapılacaktır.

1.Satış Günü: 30/11/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

2.Satış Günü: 26/12/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri: Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN

Satış şartları:

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2009/7886 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2017

Muazzez ŞİMŞEK

İcra Müdür Yardımcısı

139098

(İİK m. 126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.