Karaman İcra Dairesi

T.C. KARAMAN İCRA DAİRESİ 2017/544 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Karaman İcra Dairesi

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NOLU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Karaman İli Merkez Hacıcelal Mah. tapunun 3022 ada 3 parselde bulunan bodrum + 4 katlı binanın 3. kat 6 nolu bağımsız bölümdeki mesken vasıflı taşınmaz. Taşınmaz 302,00 m2’lik arsa üzerinden ve 140/604 arsa paylı olup, adresi Hacıcelal mah. 176 sokak No: 3 kat: 3 e rastlayan yerdedir. Bina 24/08/1994 tarih ve 5/19 sayılı inşaat ruhsatı ile yapımına başlanmış, 13/11/1995 tarih ve 13/48 sayılı yapı kullanma izin kağıdı ile tamamlanmıştır.

Taşınmazın ısıtma sistemi doğalgazlı bireysel kaloriferli olup 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 lavabo, 1 tuvaletten meydana gelmiş, kapılar ahşap, pencereler PVC olup, ısıcamlıdır. Islak hacimlerin bulunduğu mahal tavana kadar fayans kaplı olup mutfak alt ve üst dolapları mevcuttur. Oda duvarları ise saten boyalıdır. Odaların taban tahtası mevcuttur. Daire şehir merkezine 1 km uzaklıkta olup doğu cephelidir. Mevcut yapının bulunduğu konum ve yapım özellikleri dikkate alındığında bayındırlık ve İskan Bakanlığının 2017 yılı yapı yaklaşık maliyeti birim fiyatları gereği 3. sınıf B grubundadır. Mesken 21-30 yaşarası bir yapı ve % 25 aşınma payı vardır. Borca konu kredi konut kredisinden kaynaklandığındın KDV kanuna göre ihale alıcıları KDV vergisinden muaf tutulacaklardır.

Adresi  : Hacıcelal Mah. 176 Sokak No: 3 Kat: 3 Karaman

Yüzölçümü: 114 m2

Arsa Payı: 140/604

Kıymeti                : 141.649,00 TL

KDV Oranı: KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler: Alacaklı bankaya ipoteklidir.

1.Satış Günü: 14/12/2017 günü 10:30 - 10:40 arası

2.Satış Günü: 10/01/2018 günü 10:30 - 10:40 arası

Satış Yeri: Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN -

Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN MERKEZ / KARAMAN

Satış şartları:

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10),günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını Özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/544 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2017

Bülent YENİŞEHİR

İcra Müdür Yardımcısı

39355

(İİKm.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.