Okullar En Iyi Hamle Için Kiyasiya Yaristi

2014–2015 Egitim ve Ögretim yili Okul Sporlari faaliyet programinda yer alan ve Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürlügü tarafindan gerçeklestirilen Satranç il birinciligi müsabakalari sona erdi.

Okullar En Iyi Hamle Için Kiyasiya Yaristi

2014–2015 Okul Sporlari faaliyet programinda yer alan ve Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürlügü tarafindan 10–11–12 Nisan 2015 tarihleri arasinda Piri Reis Satranç Egitim Merkezinde gerçeklestirilen satranç il birinciligi yarismalari yapilan final müsabakalarinin ardindan sona erdi.
Katilim ve ilginin yogun oldugu müsabakalarda Minikler, Küçükler, Yildizlar ve Gençler kategorisinde toplam 164 sporcu dereceye girebilmek ve il birinciligi için ter döktü. Satranç Egitim Merkezi'nde sessiz bir ortamda gerçeklesen sampiyonada sporcular rakiplerini yenebilmek için tüm taktik ve yeteneklerini ortaya koydular. Kiran kirana geçen sampiyonada minik erkekler kategorisinde Piri Reis Ortaokulu, küçük erkekler kategorisinde Alparslan Ortaokulu, yildiz erkekler kategorisinde Sabiha Gökçen Ortaokulu, büyük erkekler kategorisinde ise Ibn-i Sina Anadolu Saglik Meslek Lisesi birinci olurken, minik kizlar kategorisinde Piri Reis Ortaokulu, küçük kizlar kategorisinde Mehmet Çavas Ortaokulu, yildiz kizlar kategorisinde Sehit Durmus Ali Uzun I.H Ortaokulu, genç kizlar kategorisinde ise Abdullah Tayyar Anadolu Lisesi birinci olarak sampiyon olan takimlar oldu.
Çekismeli geçen yarismalar sonunda kategorilerinde dereceye girerek birinci olan takimlar Balikesir Burhaniye ilçesinde yapilacak olan Türkiye sampiyonasinda Karaman’i temsil etme hakki elde ettiler.
Müsabakalar sonunda dereceye giren takimlara kupa ve madalyalari Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürü Hayati Kisacik, Milli Egitim Müdür Yardimcisi Abdurrahman Kurt, Temsilciler Kurulu As Baskani ve Il Temsilcisi Mustafa Eroglu ve sporcu velileri tarafindan verildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285