Tarım Haberleri

Göletlerin Balıklandırma Çalışmaları Sürüyor
22 Temmuz 2017, 13:25 0
Göletlerin Balıklandırma Çalışmaları Sürüyor
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi kapsamında Akdeniz Su Ürünleri Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü tarafından yetiştirilen sazan balığı yavruları göletlere bırakıldı.
Yaban Domuzu Sürek Avları Sürüyor
11 Temmuz 2017, 15:43 0
Yaban Domuzu Sürek Avları Sürüyor
İlimizde tarım alanlarında, önemli derecede zirai üretime zarar verdiği tespit edilen yaban domuzlarına karşı Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda Orman ve Su İşleri Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün organizasyonunda sürek avları düzenleniyor. Bu kapsamda geçtiğimiz Pazar günü İlimiz merkez ilçe Kozlubucak ve Değirmenbaşı köylerinde yaban domuzu sürek avı düzenlendi.
Konya Şeker'den Çiftçiye Bayram Avansı
20 Haziran 2017, 17:18 0
Konya Şeker'den Çiftçiye Bayram Avansı
Konya Şeker, Ramazan Bayramı öncesinde de geleneği bozmadı, çiftçilerin bayramı huzurlu bir şekilde geçirmesi için 11 milyon 899 bin lira avans dağıtımına başladı.
Konuk: Toprağı Kaybetmek Kolay, Kazanmak Zor
16 Haziran 2017, 18:10 0
Konuk: Toprağı Kaybetmek Kolay, Kazanmak Zor
Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından “Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü” dolayısıyla “Geleceğimize sahip Çıkalım” adlı bir program düzenlendi. Programa, AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk da katıldı. Konuk, Çevre ve Orman Bakanlığının 14 yılda 3,5 Milyar ağaç diktiğini ifade ederek, “Ülkemizin toplam ormanlık alanını yaklaşık %10 arttırdı. Kaç yılda? 14 yılda. Bakanlığımızın ağaçlandırma çalışmalarında, benim de paylaştığım ve çok beğendiğim bir hedefi var: Dünya Nüfusu Kadar Ağaç” dedi. Konya Şeker’in bu konuda attığı adımlara da dikkat çeken Konuk “Türkiye Nüfusu Kadar Ağaç hedefine emin adımlarla ilerlediklerini ifade etti.