İklim Değişiyor, O Halde Gıda Ve Tarım Da Değişmeli

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) kuruluş günü olan 16 Ekim tarihi, her yıl “Dünya Gıda Günü” olarak kutlanıyor. Kutlamaların bu yılki teması, BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından “iklim değişiyor, o halde gıda ve tarım da değişmeli” olarak belirlendi.

İklim Değişiyor, O Halde Gıda Ve Tarım Da Değişmeli
Bu kapsamda İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personelleri Çevre Mühendisi Ahmet Erdoğdu ve Veteriner Sağlık Teknikeri Celal Sezen tarafından ilimizde faaliyet gösteren Başarı Koleji ve İbrahim Bey Ortaokulu öğrencilerine güvenilir gıda, sağlıklı beslenme ve sürdürülebilir tarım konularında eğitim verildi. Söz konusu eğitimle öğrencilerimizde Dünya Gıda Gününün farkındalığının arttırılması ve iklim değişikliğine karşı ne gibi tedbirlerin alınacağı konusunda bilgiler verildi.
Eğitimde ayrıca; tarımsal üretimimizin sürdürülebilirliğini temini, halkımızın yeterli ve nitelikli gıdaya erişmesinin sağlanması ve sağlıklı nesiller için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yapılan çalışmalar ile gıda ve tarımın iklim değişikliği sonrasında maruz kalabileceği etkiler ve bu etkilerin en az zararla nasıl önlenebileceği konuları anlatıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285