Karamanlı Çiftçiler Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Buluştu

Türkiye genelinde 81 ilden çok sayıda çiftçi ile birlikte Karamanlı çiftçiler de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ankara Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde buluştu.

Karamanlı Çiftçiler Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Buluştu

Karaman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Özçalık, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü İbrahim Erkol ile teknik personel ve ilimizdeki çiftçilerden oluşan bir grup da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelmek üzere Ankara’ya gitti.

Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen “Çiftçiler Buluşması Üreten Çiftçi, Büyüyen Anadolu, Gelişen Türkiye” isimli programa Başbakan Binali Yıldırım, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr Ahmet Eşref Fakıbaba ve ülkemizin 81 ilinden çiftçiler katıldı.

Programda Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Çiftçi kardeşlerimizi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, milletin evinde, bu gazi mekânda ağırlamaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. Güçlü ülke, tarım, hayvancılık ve gıda alanlarında da kendini ispatlamış ülkedir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçilerimize hitaben “Ülkelerin yükselişi de çöküşü de tarımla başlıyor. Bunun için güçlü Türkiye'nin yolunun, güçlü tarımdan geçtiğini asla unutmamak zorundayız. Sizler, ekmeğinizi topraktan çıkarıyorsunuz. Sizler, her bahar ilahi bir müjdeye, bir mucizeye şahitlik ediyorsunuz. Sizler, toprağa atılan ölü tohumun filizlenmesindeki o ilahi hikmeti bizzat görüyor, toprağın bereketi ile ailelerinizi geçindiriyor, ülkemizi doyuruyorsunuz. Toprağın kahrını çekmeyenler onun kıymetini bilemezler, toprakla hemhal olmayan, vakit geçirmeyen ve yaşamayan insanın toprağı anlaması da mümkün değildir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285