banner286

Karamanlılar Artık Daha Taze Ekmek Yiyecek

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Özçalık, Karamanlıların bundan böyle artık daha taze ekmek yiyeceğini söyledi.

Karamanlılar Artık Daha Taze Ekmek Yiyecek

Geçtiğimiz gün Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılan toplantıda ilimizde mevcut ekmek kalitesinin artırılması projesi kapsamında İl Müdürlüğü tarafından yürütülen ekmek kalitesinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi çalışmaları doğrultusunda İl Hıfzısıhha Kurulu kararı alındığı ve söz konusu karara istinaden ekmek üretiminde kullanılan maya miktarı, istimleme odası, sıcaklık ve nem değerleri, pişirme sıcaklığı gibi birçok konuda işletmecilere sınırlamalar getirildi.

Alınan bu kararla 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren il merkezinde faaliyet gösteren ekmek fabrikaları 21.00-01.30 saatleri arasında ekmek üretemeyecek. Üretilen ekmekler fırın çıkışından sonra en fazla 4 saat içerisinde son tüketiciye veya son tüketiciye satış yapan perakendeciye ulaştırılacak.

Ayrıca ekmek dağıtım araçlarına Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden Ekmek Dağıtım Araç Kayıt Belgesi alma zorunluluğu getirildi.

Toplantıda İl Müdürü Orhan Özçalık’ın yanı sıra Fırıncılar Pastacılar Lokantacılar ve Gıda Maddesi Üreten İşyerleri Odası Başkanı Alaaddin Divleli ile ekmek fabrikası işletmecileri katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285