21 Şahıstan 9’u Tutuklandı

Karaman Emniyet Müdürlüğü, kent genelinde huzur operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda son 1 haftada huzur ve güvenin sağlanması amacıyla yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 21 şahıstan 9’u tutuklandı.

21 Şahıstan 9’u Tutuklandı

Karaman İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler huzur ve güvenin devamlı hale gelmesi için son 1 haftada kent genelinde uygulama ve operasyonlar gerçekleştirildi.

Suçluları yakalama ve suçu önlemek amacıyla gerçekleştirilen operasyon ve uygulamalar kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “İl Emniyet Müdürlüğümüzce asayiş, narkotik ve trafik olayları başta olmak üzere, vatandaşımızın huzurunu bozacak her türlü suçun engellenmesi, suça karışan şahısların yakalanması amacıyla 14-20 Ekim 2023 tarihleri arasında yapılan çalışmalarda; 7588 şahıs sorgulandı, çeşitli suçlardan aranan 21 şahıs yakalanmış, 68 şahsa adli ve idari işlem, 9 şahıs tutuklanmış, 67 araç sürücüsüne ehliyetsiz ve yetersiz ehliyetle araç kullanmaktan, 15 araç sürücüsüne alkollü araç kullanmaktan, 9 araç sürücüsüne kamunun huzur ve düzenini bozacak şekilde araç kullanmaktan, 5 okul servis aracına evrak eksikliğinden cezai işlem uygulanmış, 61 araç trafikten men edilmiş, 13 sürücü belgesine el konulmuştur. Yapılan çalışmalarda, 3 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet ruhsatsız av tüfeği, 1 adet kuru sıkı tabanca, 19 adet fişek, 52 adet kesici ve delici alet, 19 gram uyuşturucu madde ile 53 adet uyuşturucu hap ele geçirilmiştir. İlimizdeki huzur ve güven ortamının devamını sağlamaya yönelik denetim ve uygulamalara kararlı ve kesintisiz bir şekilde devam edilecektir.” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284