banner339

Bir Ay İçerisinde 11 Kişi Uyuşturucudan Tutuklandı

İl Emniyet Müdürlüğü, kasım ayı içerisinde yapılan uyuşturucu operasyonlarıyla ilgili bilgi paylaştı.

Bir Ay İçerisinde 11 Kişi Uyuşturucudan Tutuklandı

Karaman İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 2019 yılı kasım ayı içerisinde Karaman'da gerçekleştirdiği operasyonlarda 416 adet reçeteye tabi hap, 254 Ecstasy hap, 170 gram esrar, 7 gram kenevir tohumu, 3 gram metamfetamin, 1 gram eroin ele geçirdi. Bu uyuşturucuların ticaretini yapan 11 şahıs ise Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin titiz çalışmaları sonucu yakalanarak sevk edildikleri adli mercilerce tutuklandı.
Uyuşturucuyla olan mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini belirten İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri "Başta milletimizin geleceği olan gençlerimiz olmak üzere, tüm halkımızı uyuşturucunun zararlı etkilerinden korumak amacıyla uyuşturucu ve uyarıcı madde satıcıları ile olan mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir" dedi.
Uyuşturucuyla verilen mücadele konusunda vatandaşlardan da destek bekleyen emniyet güçleri "Halkımızın, İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen "UYUMA" isimli uyuşturucu ihbar mobil uygulamasını kullanmaları, ayrıca bu konuda karşılaşacakları bilgileri birimlerimizle paylaşmaları yapacağımız çalışmalara son derece önemli katkı sağlayacaktır" diyerek vatandaşları uyardı. Haber: İHA 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285