Jandarma Geçit Vermiyor

Karaman İl Jandarma Komutanlığınca Asayiş, KOM ve Trafik olayları başta olmak üzere, vatandaşların huzurunu bozacak her türlü suçun önlenmesi, işlenmiş suçların ortaya çıkarılması, suça karışan ve aranan şahısların yakalanması amacıyla 12 – 18 Şubat 2024 tarihleri arasında yapılan çalışmaların sonucunu paylaştı.

Jandarma Geçit Vermiyor

Konuyla ilgili yapılan açıklamada: "Karaman İl Jandarma Komutanlığınca Asayiş, KOM ve Trafik olayları başta olmak üzere, vatandaşımızın huzurunu bozacak her türlü suçun önlenmesi, işlenmiş suçların ortaya çıkarılması, suça karışan ve aranan şahısların yakalanması amacıyla 12 – 18 Şubat 2024 tarihleri arasında yapılan çalışmalarda;

(10.521) şahıs ve (3.612) araç sorgulanmış, yapılan sorgulamalar sonucunda;  Kullanmak İçin Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak veya Kullanmak, Hırsızlık, Dolandırıcılık, Kasten Yaralama başta olmak üzere çeşitli suçlardan aranan (30) şahıs yakalanmış,

  (2) şahıs tutuklanmış,

  (1) şahsa adli/idari işlem yapılmış,

  (8) araç sürücüsüne ehliyetsiz/ yetersiz ehliyetle araç kullanmaktan işlem yapılmış,

  (14) araç trafikten men edilmiştir.

2. Ayrıca yapılan aramalarda; (5) adet ruhsatsız av tüfeği, (1) adet ruhsatsız tabanca, (1) adet kurusıkı tabanca, (3) adet piyade tüfeği fişeği, (406) adet tabanca fişeği, (2.806) adet av tüfeği fişeği, (17) gram kubar esrar, (30) adet sentetik hap (uyuşturucu), (16) gram kenevir tohumu, (1) adet dedektör, (9) adet tarihi eser obje, çeşitli kazı malzemeleri, (22.930) adet tütüne doldurulmuş makaron, (400) adet boş makaron ile doldurma aparatları ele geçirilmiştir.

3. İlimizde huzur ve güven ortamının devamını sağlamaya yönelik denetim ve uygulamalara kararlı ve kesintisiz bir şekilde devam edilecektir." ifadeleri yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284