10 Okul TÜBİTAK Desteği Almaya Hak Kazandı

Karaman'da 4006-TÜBİTAK 10. Bilim Fuarları kapsamında destek almaya hak kazanan proje listeleri il bazında yayınlandı.

10 Okul TÜBİTAK Desteği Almaya Hak Kazandı

4006-TÜBİTAK 10. Bilim Fuarları kapsamında destek almaya hak kazanan proje listeleri il bazında yayınlandı. 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programının 10'uncu Dönemi kapsamında 4006-A ve 4006-B çağrı başvurularının değerlendirme süreci sonucunda, programa Karaman'dan 10 okul destek almaya hak kazandı.

Millî teknoloji hamlesi çerçevesinde ülkemizin emin adımlarla ilerlediği bilim ve teknoloji yolculuğunda geleceğimizin teminatı gençlerimizin bilimsel proje hazırlama ve sunma deneyimi elde ettikleri 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programının 10'uncu Dönemi kapsamında 4006-A ve 4006-B çağrılarına yapılan proje başvurularının değerlendirme süreci tamamlandı.

81 ilden toplam 3 bin 349 okulda öğrenim gören öğrencilerin hazırlamış olduğu 51 bin 97 proje destek almaya hak kazandı. 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programının 10. Döneminde A ve B çağrı başvuruları sonucunda İlimizden de 10 okul inceleme sonrasında destekleme almaya hak kazandı.

Yapılan değerlendirme neticesinde; Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bayır Ortaokulu ve Karaman Özel Eğitim Meslek Okulu TÜBİTAK 4006-A bilim fuarı için destek almaya hak kazanırken; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi, Temizel-Ünlü Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Kemal Reis Ortaokulu, Mevlana Ortaokulu, Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu ile ortak başvuru yapan Göktepe Yatılı Bölge Ortaokulu ve Civler Şehit Abit Orbay Ortaokulu bilim fuarı için destek almaya hak kazanan okullar oldu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, elde edilen başarının önemli olduğuna dikkat çekerek başvuru sürecinde emek veren tüm öğretmen ve öğrencileri tebrik etti. Çalışkan, "Öğrencilerimizin öğretmenlerimizin danışmanlığında hazırlamış oldukları proje çerçevesinde 10 okulumuzun destek almaya hak kazanması bizim için gurur vesilesi oldu. Hiçbir başarı tesadüfi değildir. Elde edilen her başarının arka planında emek vardır. Bu başarıda emeği geçen idarecilerimize, danışman öğretmenlerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum. Öğrencilerimizin yolu ve bahtı açık olsun." dedi.

10'uncu Bilim Fuarları fuar dönemi 16 Ekim 2023-14 Haziran 2024 tarihleri arasında düzenlenecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284