6. Üniversite Tanıtım Günleri Yoğun İlgi Gördü

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğü tarafından lise öğrencilerine yönelik olarak bu yıl altıncısı düzenlenen ‘Tanıtım Günleri’ gösterişli bir törenle başladı.

6. Üniversite Tanıtım Günleri Yoğun İlgi Gördü

Karamanoğlu Mehmetbey  Üniversitesi 15 Temmuz Konferans Salonunda gerçekleştirilen açılış törenine KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, il ve üniversite protokolü, davetliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından üniversite tanıtım filminin gösterilmesi ile devam etti. Ardından Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Halk Oyunları ekibinin hazırlamış olduğu Zeybek oyunu izleyenlerin beğenisine sunuldu.
Rektör Akgül Tıp Fakültesine Öğrenci Müjdesi Verdi
Törenin açılış konuşmasını yapan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi” Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, "Üniversitemiz bünyesinde hizmet veren 10 fakülte, 3 enstitü, 2 yüksekokul ve 5 meslek yüksekokulunda toplam 57 lisans, 71 önlisans ve 56 lisansüstü programa öğrenci alarak ülkemizin yetişmiş insan gücüne önemli bir katkı sağlamaktayız. Üniversitemizde mühendislik dallarından eğitim bilimlerine, sağlık ve fen bilimlerinden İslami ilimlere, uygulamalı ve sosyal bilimlerden teknik bilimlere, edebiyattan iktisadi ve idari bilimlere kadar çok çeşitli alanda gençlerimize yükseköğrenim hizmeti vermekteyiz” ifadelerini kullandı.
Rektör Akgül konuşmasının devamında 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine ilk kez öğrenci alınacak bölümlerin müjdesini vererek Tıp Fakültesinin yanı sıra ilk kez öğrenciyle buluşacak bölümleri dile getirerek: “Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim bölümü, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yeni Medya bölümü ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü, Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümü, Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik bölümü, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret bölümü, Kamil Özdağ Fen Fakültesi Biyoloji, Fizik ve Kimya bölümleri, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Görüntüleme; Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu Atık Yönetimi; Ermenek Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret ve Elektrik; Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarımı, Bahçe Tarımı, Seracılık ve Elektrik bölümlerine öğrenci alımı yapılcak olup üniversitemizin kontejyanlarını arttıracağız” dedi.
Rektör Akgül, üniversitenin akademik gelişimi ile ilgili vermiş olduğu teknik bilgilerin ardından öğrencilere seslenerek, “Bugün Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesini daha yakından tanıyarak geleceğe dair isabetli kararlar almak için aramızda bulunuyorsunuz. Her birinizi gönülden kucaklıyor, gireceğiniz üniversite sınavında üstün başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285