70 Öğretmen’den Yoğun İlgi

Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü, öğretmenlerin profesyonel gelişimine katkı sağlamak amacıyla Ermenek’teki öğretmenlere bir araya geldi. Strateji Geliştirme Şubesi ve Ar-Ge birimi tarafından 11 Ocak 2024 Perşembe günü Ermenek Halk Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilen seminere 70 öğretmen yoğun ilgi gösterdi. s/3

70 Öğretmen’den Yoğun İlgi

Seminerde Ar-Ge birimi personeli Ramazan Arslan tarafından Erasmus+, Tuba Karaer tarafından eTwinning, Fatih Bircan tarafından Sınai Mülkiyet Hakları, T3 Vakfı il temsilcisi Hasan Şenyürek ve Zübeyde Hanım Ortaokulu Bilişim Öğretmeni Ramazan Yıldırım tarafından ise TÜBİTAK ve TEKNOFEST hakkında detaylı bilgilendirme eğitimleri verildi. Ayrıca, ilçedeki okullar ziyaret edilerek TÜBİTAK ve TEKNOFEST hakkında bilgilendirme toplantıları düzenlendi.

Seminerin açılış konuşmasında İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çağlayan, eğitimdeki sürekli değişimlere ayak uyma zorunluluğunu vurgulayarak, iz bırakan eğitimciler olma çağrısı yaptı. Çağlayan, özellikle zorlu hava koşullarına rağmen ilçeye eğitime gelen İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi personeline, desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç'a teşekkür etti.

Seminer, eğitimcilerin bilgi ve becerilerini güçlendirmeyi amaçlayarak, katılımcılar arasında olumlu bir atmosfer yarattı. İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Strateji Geliştirme Şubesi benzer etkinliklerle eğitimdeki kaliteyi artırmayı hedefliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284