Aday Öğretmenlerden Valilik Ziyareti

Aday öğretmelerin yetiştirilme sürecinde mesleki çalışma ve kariyer eğitimi programı kapsamında kamu kurum ve kuruluşları ziyaret eden aday öğretmenler Karaman Valiliğini ziyaret etti.

Aday Öğretmenlerden Valilik Ziyareti
Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen programa, Vali Yardımcısı Mehmet Uğur Arslan, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Nurettin Doğan, Milli Eğitim Şube Müdürü Haşim Tunca, okul yöneticileri ve aday öğretmenler katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Şube Müdürü Haşim Tunca aday öğretmenlerin yetiştirilme sürecinde mesleki çalışma ve kariyer eğitimi programı kapsamında Karaman Valiliğinin işleyişinin tanıtılması amacıyla böyle bir program yaptıklarını belirterek Milli Eğitim Bakanlığının yeni atanan öğretmenlerin adaylık eğitiminde bu yıl yeni bir uygulamaya imza attığını söyledi. Tunca, “Bu yıl aday öğretmenlerimiz derslere girmeden önce tecrübeli, deneyimli ve alanında fark oluşturan öğretmenlerin danışmanlığında yaşayarak, uygulayarak altı aylık bir süreçle mesleğe hazırlanmaktadırlar” dedi.
Adaylık eğitiminin iki etaptan oluştuğunu ifade eden Haşim Tunca, 1 Mart – 30 Haziran arasında birinci etap, 1 Temmuz – 31 Ağustos tarihleri arasında da ikinci etabı oluşturduğunu söyledi. Şube Müdürü Tunca, “Birinci etap, okul içi ve okul dışı çalışmalar ile kamu kurum kuruluşların ziyaretini içerirken ikinci etap ise aday öğretmenlerimize Türk eğitim sistemi, Türk eğitim tarihi ve öğretmenlik mesleğinin incelikleri anlatılacak” ifadelerini kullandı.
Haşim Tunca’nın konuşmasının ardından İl Yazı İşleri Müdürü Metin Görcü, Karaman Valiliğinin yapısı ve çalışmalarını anlatarak aday öğretmenleri bilgilendirdi.
Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2016, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285