Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesine 60 Öğrenci Alınacak

Binası Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı tarafından yaptırılan Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesine Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğü’nün teklifi ve Yükseköğretim  Genel  Kurulunun kararıyla 60 öğrenci alınması onaylandı.

Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesine 60 Öğrenci Alınacak

Konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada 5 Aralık 2018 tarihli Resmî Gazete'de yayımlanarak kurulması kararlaştırılan ve yaklaşık bir yıl önce temeli atılan Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesi’nin 2020-2021 dönemi itibariyle öğrencilerle buluşarak eğitim-öğretime başlayacağı belirtildi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi bünyesinde, geçen yıl eğitim-öğretime başlayan Tıp Fakültesinin ardından Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesinin de faaliyete geçmesinin son derece sevindirici olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül, “Bölgemizin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda üniversitemizi özellikle dil, gıda, tarım ve enerji alanlarının yanı sıra sağlık alanında da güçlendirmeye çalışıyoruz. Son zamanlarda küresel ölçekte yaşadığımız salgın da ülke olarak sağlık sektöründe ne kadar güçlü olduğumuzu ve güven verdiğimizi bir kez daha gösterdi. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi olarak devletimizin desteği, milletimizin güveni ve hayırseverlerimizin yardımıyla akademik altyapımızı geliştirmeye ve yeni akademik birimler açmaya devam ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285