Aile Eğitimi Programını Bitiren Veliler Sertifikalarını Aldı

Karaman Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından organize edilen ve Kemal Reis Ortaokulu ile İstiklal Ortaokulu velilerine yönelik düzenlenen “0-18 Yaş Aile Eğitimi Programını” başarıyla bitiren velilere, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nun da katılımıyla sertifika dağıtım töreni düzenlendi.

Aile Eğitimi Programını Bitiren Veliler Sertifikalarını Aldı
Kemal Reis Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen sertifika dağıtım törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Karaman Rehberlik ve Araştırma Merkezi Yaşar Göktepe, Halk Eğitim Müdürü Hüseyin Küçük, okul yöneticileri, öğretmeler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.
Sertifika dağıtım töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, anne babaların yetiştirdiği çocuklarının bu ülkenin geleceği olduğuna dikkat çekerek “Çocuklarımız bu ülkenin geleceği bizler geleceğimizi ne kadar sağlıklı, sağlam ve iyi bir birey olarak yetiştirirsek o öğrencilerimizin ülkemize o denli katkısı olur” dedi.
Çocukların yetişmesinde ailelerin çok önemli bir rol üstlendiği belirten İl Müdürü Sultanoğlu, ailelerin bu eğitim süreç içerisine dahil olduğu zaman başarının yakalanacağını ifade etti. Sultanoğlu, “Bu eğitime katılan herkesi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Kırk altı velimizin on dört hafta boyunca böyle bir eğitim almış olması kolay bir iş değil ve zaman ayırıp buraya eğitime gelmesi de kolay bir iş değil” diye konuştu.
Ülkemizde birinci sınıftan on ikinci sınıfa kadar 18 milyon öğrencinin olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, ülkemizdeki öğrenci sayısının Avrupa’nın birçok ülke nüfusundan daha fazla olduğunu ifade etti. Sultanoğlu, “On sekiz milyon öğrencimizi idarecileri ve öğretmeni olarak bizler ve velileri olarak sizler ne kadar iyi bir evlat veya iyi bir öğrenci olarak yetiştirirsek gelecek bizler için ve ülkemiz için o kadar güzel ve aydınlık olacaktır. Bu anlamda çocuklarımızın her biri bizim için çok kıymetli ve değerlidir. Çocuklarımızın hayalleri, düşünceleri ve merakları bizim için çok değerli. Ülkemizin bu gençliğimize ihtiyacı var” şeklinde konuştu.
On dört hafta boyunca süren 0-18 Yaş Aile Eğitimi Programına katılan velileri tebrik eden İl Müdürü Sultanoğlu, “Bu programında gerçekleşmesinde emeği geçen idareci ve öğretmenlerimize ve sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Aile Eğitimi Programı kapsamında aile yapısı ve önemi, ergenle iletişim, okul yaşamı ve kariyer gelişimi gibi konularda 14 hafta boyunca eğitim alan katılımcılar, Kemal Reis Ortaokulu düzenlenen törenle sertifikalarını İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nun elinden aldı.
Program, protokol üyeleri ile katılımcıların günün anısına çektirdikleri fotoğraflarla sona erdi.
 
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2016, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285