banner329

Anafartalar Ortaokulu Romanya Yolcusu

Avrupa Birligi Egitim ve Gençlik Programlari çerçevesinde hazirlamis olduklari Comenius Projeleri kabul edilen Anafartalar Ortaokulu Romanya’ya gidiyor.

Anafartalar Ortaokulu Romanya Yolcusu
Avrupa Birligi Egitim ve Gençlik Programlari çerçevesinde hazirlamis olduklari Comenius Projeleri kabul edilen Anafartalar Ortaokulu Romanya’ya gidiyor.
Anafartalar Ortaokulu proje ekibi Il Milli Egitim Müdürü Asim Sultanoglu’nu makaminda ziyaret ederek projeleri hakkinda bilgi verdiler. Ziyarette Anafartalar Ortaokulu Müdürü Muhittin Gültekin “Biringining Up Global Citizens (Uluslari Bir Araya Getirmek )” adli projemiz kapsaminda okulumuz proje ekibinden 3 ögretmen ve 2 ögrenci ile 15-20 Haziran 2013 tarihleri arasinda Romanya’da gerçeklesecek olan proje toplantisina katilacaktir. Projemiz kapsaminda, toplantiya katilacak diger AB ülkelerine ülkemizi ve insanimizi daha iyi ve dogru tanitma firsati bulacagiz. Proje çalismalarimizi ve kültürümüzü ortaklarimiz ile paylasarak ülkemizi daha iyi tanitma firsati bulacagiz ”dedi.
Anafartalar Ortaokulu Proje ekibini agirlamaktan dolayi memnuniyetini dile getiren Il Milli Egitim Müdürü Asim Sultanoglu yaptigi açiklamada: “Farkli kültürlerin bir araya gelerek, ülkeler arasi var olan önyargilari kaldirmaya yönelik yapmis olduklari çalismalari takdirle izlemekteyiz. Okullarimizin AB projeleri kapsaminda yapmis olduklari etkinlikleri takdirle izliyoruz. Ögrenci ve ögretmenlerimizin proje faaliyetlerine katilmalari bizi fazlasi ile mutlu etmektedir. Bu tür proje çalismalari ile okullarimiz hem ülkeler arasi dostluk ve baris köprüleri olusturulmasina katkida bulunulmakta hem de egitim alaninda karsilikli iyi uygulamalari transfer etme sansina sahip olmaktadirlar.. Bu anlamli projeyi hazirlayan basta okulumuzun idareci ve ögretmenlerine tesekkür ediyor, basarilar diliyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285