banner358

Aşçılık Bölümü Öğrencilerinden Final Sınavında Görsel Şölen

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi aşçılık öğrencileri uygulamalı final sınavında hünerlerini sergilediler.

Aşçılık Bölümü Öğrencilerinden Final Sınavında Görsel Şölen

Final sınavı için düzenlenen yemek yarışmasında 50’ye yakın öğrenci, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Uygulama Mutfağında yaptıkları yemekleri jüri üyelerinin beğenisine sundu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Üner’in yanı sıra üniversite personelinden oluşan 12 kişilik jüri heyeti yemekleri tek tek tadarak öğrencilerin final notunu verdi.

Birbirinden lezzetli 60’ı aşkın yemeğin beğeniye sunulduğu yarışmada öğrenciler yaptıkları yemek neticesinde alacakları notu heyecanla beklerken jüri üyeleri ise öğrencilerin emekleri ile ortaya çıkan sunumları tatma şansı buldular.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Ali Şen, final sınavına ilişkin değerlendirmesinde “Öğrencilerimiz bugün Türk mutfağı ve dünya mutfağından örnekleri jürinin beğenisine sunarak final notları için birbirleriyle yarıştılar. Teorik bilgiden ziyade uygulama alanında yapılan çalışmalar öğrencilerimiz için daha faydalı oluyor ve öğrencilerimizi mezuniyet sonrasına da hazırlamamıza imkân tanıyor. Bütün öğrencilerimize ve jüri üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285