banner358

AUTOCAD ve Girişimcilik Eğitim Programları Verilecek

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında iki yeni protokole daha imza atıldı.

AUTOCAD ve Girişimcilik Eğitim Programları Verilecek

İmza töreninde Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül ve İşkur İl Müdürü Kenan Ateş’in yanı sıra Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Gökhan Akar yer aldı.
İmzalanan protokoller çerçevesinde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ve İŞKUR tarafından AUTOCAD ve Girişimcilik Eğitim Programları verilecek. AUTOCAD Eğitim Programı ile mühendislik alanında istihdam sağlamak ve sanayileşmedeki teknik eleman ihtiyacının karşılanması amaçlanıyor.
Girişimcilik Eğitimleri ile ise ilde ve ülke genelinde ekonomiye katkı sağlanması, sürdürülebilir ekonomik faaliyetlerin sayısını arttırılması, işyeri açmak için gerekli analizlerin yapılması ve girişimcilik risklerinin hesaplanması hedefleniyor.
Rektör Akgül, imza töreninin ardından her iki protokolün de hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Karaman İŞKUR İl Müdürlüğü ile imzalanan protokoller ilimizdeki insan kaynaklarının niteliğinin artırılmasını, istihdamın ve ekonomik faaliyetlerin desteklenmesini amaçlıyor. Üniversitemiz bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonraki süreçte de halkımızın ihtiyaç duyduğu eğitimlerle ilgili girişimleri her düzeyde sürdürmeye devam edecektir” dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285