banner339

Avrupalı Eğitimcilere Karaman`da Manevi Sağlık Anlatıldı

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca hibelendirilen Erusmus+ Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Programı (KA229) kapsamında `Sağlam Kafa, Sağlıklı Vücutta Bulunur` projesiyle Romanya, Polonya, İtalya, Yunanistan ve İspanya`dan gelen eğitimciler İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan`ı ziyaret etti.

Avrupalı Eğitimcilere Karaman`da Manevi Sağlık Anlatıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen ziyarette, Karaman Lisesi Müdürü Hasan Erkan, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'a projeye ilişkin bilgiler verdi. Proje koordinatörünün Romanya olduğunu söyleyen Hasan Erkan, proje ortaklarının Polonya, İtalya, Yunanistan, İspanya ve Türkiye'den oluştuğunu ifade etti.

"Türkiye'nin konusu manevi sağlık"

Projenin iki yıl süreceğini belirten Hasan Erkan, "İlk hareketlilik Türkiye'de gerçekleşti. 9-13 Aralık'ta Türkiye'yi ziyaret eden misafirlerimiz 10 öğretmen ve 20 öğrenciden oluşmakta. Projeyle her ülkede sağlıkla ilgili bir konu işlenecek. Türkiye'nin konusu manevi sağlık. Konuyla ilgili olarak Karaman'da ve Konya'da manevi sağlığı güçlendirecek mekanlar ziyaret edildi. Proje kapsamında İtalya'da çevre sağlığı, İspanya'da duygusal sağlık, Polonya'da fiziksel sağlık, Romanya'da entelektüel sağlık ve Yunanistan'da sosyal sağlık konularında incelenecek. Manevi sağlıkla bedensel sağlığın ilişkisi olduğunun ortaya konduğu projeyle ilgili araştırmalar yapılarak sonuçları tüm katılımcılar tarafından paylaşılacaktır. Projenin sonucunda broşür yapılacak, web sitesinde yayınlanacak ve sağlıklı bireyin nasıl olması gerektiği hakkında proje ortakları bilgi sahibi olacaklar" dedi.

"Manevi sağlığın anlatılması için Karaman'da güzel örnekler yer almakta"

Ziyaretleri dolaylısıyla misafirlerine teşekkür eden İl Müdürü Mehmet Çalışkan, AB Eğitim ve Gençlik Programlarının kültürel çeşitliğin artırılması açısından önemli olduğunu vurguladı. Projenin Türkiye'den başlamasının kendilerini mutlu ettiğinin altını çizen Mehmet Çalışkan, manevi sağlığın anlatılması için Karaman'da güzel örneklerin yer aldığını ifade etti. Çalışkan, "Karaman'da yapmış olduğunuz bu güzel çalışma inşallah eğitime önemli katkılar sağlar ve proje amacına ulaşmış olur. Bizim temennimiz bu tür çalışmaların devam etmesi ve öğrencilerimizin farklı kültürleri tanıması için fırsat oluşturulmasıdır. Geldiğiniz için sizlere tekrar teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum" diye konuştu.

Ziyaret, günün anısına verilen hediyeler ve çekilen fotoğraflarla sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2019, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285