Bifa Ortaokulundan Geri Dönüşümlü Yaşam Projesi

Bifa Ortaokulu öğretmenleri, öğrencileri ve öğrenci velileri duyarlı bir imza atarak geri dönüşümle ilgili öğrencileri, velileri ve halkı bilinçlendirmek ve bu bilinci davranış haline dönüştürmek amacıyla “Bifa Ortaokulu Geri Dönüşümlü Yaşam Projesini" başlattılar.

Bifa Ortaokulundan Geri Dönüşümlü Yaşam Projesi
Proje ilgili olarak Bifa Ortaokulu Müdürü Hüsnü Tabak, proje sorumlusu Fen Bilimleri Öğretmeni Aynur Erol ile öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nu ziyaret etti.
Bifa Ortaokulu Müdürü Hüsnü Tabak projeyle ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’na bilgi verdi. Amaçlarının geri dönüşüm konusunda öğrencileri, velileri ve halkı bilinçlendirmek olduğunu söyleyen Hüsnü Tabak, “Kağıt, cam, pil, plastik ve metaller gibi geri dönüşlü maddeleri ülke ekonomisine tekrar kazandırmayı hedeflenmekteyiz” diye konuştu.
Böyle duyarlı bir projeyi başlattıkları için Bifa Ortaokulu idareci, öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, “Geri dönüşüm konusu ülkemiz için önemli bir konudur. Örneğin küçük bir pilin yaklaşık 500 litre yer altı suyunu kirlettiği belirtilmekte. Her birey olarak bu konuyu özümseyip hayatımızda bir ilke haline getirmemiz gerekir. Bunun içinde küçük yaşlardan itibaren böyle bir anlayışa yada böyle bir algıya sahip olmamız gerekir. Geri dönüşüm hem ülkemizin ekonomisine katkı hem de aynı zamanda zararlı atıklardan kendimizi korumuş oluruz. Bu bağlamda böyle önemli bir konuda proje yaptığınız için idarecilere, öğretmenlere, öğrencilere ve velilelerimize teşekkür ederim” dedi.
Bifa Ortaokulu öğretmenleri, öğrencileri ve öğrenci velilerinin başlatmış olduğu “Bifa Ortaokulu Geri Dönüşümlü Yaşam Projesi” 10 Hazirana kadar devam edecek.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285