BİLSEM’de Geleceğin Sanatçı ve Bilim Adamları Yetişiyor

Rusya, Çin, Kazakistan'ın da aralarında bulunduğu 11 ülkede eş zamanlı yapılan Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışmasında 15 öğrencisi ile finale yükselen Karaman Bilim ve Sanat Merkezi İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret etti.

BİLSEM’de Geleceğin Sanatçı ve Bilim Adamları Yetişiyor

Karaman Bilim ve Sanat Merkezi yöneticileri, öğretmen ve öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret ederek devam eden projeler ve yürütülen çalışmalar konusunda bilgiler verdi. Karaman Bilim ve Sanat Merkezi’nde özel yetenekli öğrencilerin üretim merkezli çalışma modeliyle yetiştirildiğini ifade eden kurum müdürü Ayhan Zerman, TÜBİTAK projeleri ve il geneli Resfebe yarışmasında elde edilen başarılarından bahsetti.
Karaman Bilim ve Sanat Merkezi’nin yapmış olduğu projeler ve çalışmalarından dolayı kurum yöneticilerini, öğretmenleri ve öğrencilerini tebrik ederek konuşmasına başlayan İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, üretime dönüşmeyen bilginin bir değer teşkil etmediğini ifade etti. Kuntoğlu, “2023 Eğitim Vizyonu’nda belirtildiği gibi temel amacımız çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı çocuklar yetiştirmektir. Bu amaç doğrultusunda öğrencilerimizi teşvik etmek için imkânlar sağlıyoruz. Çünkü bilgiyi üretime dönüştürme çağında yaşıyoruz. Üretime dönüşen bilgi bizler için kıymetlidir. Bilgi ve bilim, günümüzde çok hızlı ilerliyor. Çağı yakalamak için bizlere de önemli görevler düşüyor. Eğitim liderleri olarak öğrencilerimize rehberlik etmeliyiz. Karaman Bilim ve Sanat Merkezi’n geleceğin sanatçıları ve bilim adamları yetiştiriyoruz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.
Ziyaret sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’na Karaman Bilim ve Sanat Merkezinin yetenekli öğrencilerinin bilgisayarda tasarlayıp 3D yazıcı ile oluşturulan bir kalemlik ve ahşap oymacılığı ile yapılan bir tablo hediye edildi.


 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285