Bu Projeyle Her Gence Ulaşacaklar

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Karaman Gençlik Merkezleri’nin “Köy Okullarında Kodlama Bilemeyen Kalmasın” projesi kapsamındaki çalışmalarında bu kez durağı Bucakkışla Ortaokulu oldu.

Bu Projeyle Her Gence Ulaşacaklar

Gençlik merkezi tarafından hayata geçirilen “Köy Okullarında Kodlama Bilemeyen Kalmasın” projesi ile köy okullarında eğitim gören öğrencilerin kısa süreli atölye çalışmaları ile kod okuryazarlık farkındalıklarını arttırarak programlamayla ilgili tasarlama, geliştirme, hata ayıklama ve test etme süreciyle öğrencileri tanıştırarak, bilgisayar dillerini keşfetmeleri ve öğrenmeleri sağlanıyor. Ayrıca, algoritma, değişkenler, döngü ve koşullu eylemler dahil olmak üzere temel bilgisayar bilimi kavramlarını öğretilerek gelecekteki kariyer seçimlerine yarar sağlaması ve merkezin her yerde faaliyetleri ile sosyal-kültürel gelişimleri destekleniyor.

“Köy Okullarında Kodlama Bilemeyen Kalmasın” projesini ilk olarak Lale köyü ortaokulunda başlattıklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, eğitmenler tarafından verilecek eğitimlerle öğrencilerin kodlama becerilerinin geliştiririleceğini söylemişti.

Karaman Gençlik Merkezleri ‘Köy Okullarında Kodlama Bilmeyen Kalmasın’ projesi kapsamında çalışmalarına son hızla devam ediyor. Proje kapsamında Bucakkışla Ortaokulu’na giden Karaman Gençlik Merkezleri okulda öğrencilerle birlikte programlara tasarlama ve geliştirme alanlarında projeyle ilgili uygulamalı çalışmalar yaptılar.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Karaman Gençlik Merkezleri’nin sosyal medya hesabı üzerinden konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “'Köy Okullarında Kodlama Bilmeyen Kalmasın' projemiz kapsamında bu hafta Bucakkışla Ortaokulu'ndaydık!  Her gencimize ulaşana kadar durmadan devam edeceğiz.” ifadeleri yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284